Zjarany Ukrainiec w rękach ITD. W takim stanie przewoził ludzi

Zjarany Ukrainiec w rękach ITD. W takim stanie przewoził ludzi

img

Podaj dalej

W ciągu jednodniowej akcji inspektorzy ITD ujawnili pięć przypadków wykonywania zarobkowego przewozu osób niezgodnie z przepisami. Ukraiński kierowca jednego z zatrzymanych pojazdów był pod wpływem marihuany.

We wtorek (10 grudnia) w pobliżu lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie inspektorzy mazowieckiej ITD wspólnie ze stołeczną policją i funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzili akcję kontroli zarobkowego przewozu osób.

W trakcie działań zatrzymano pięć samochodów osobowych, których kierowcy świadczyli tego rodzaju usługę bez licencji, badań lekarskich i psychologicznych. Za wykonywanie zarobkowego przewozu osób niezgodnie z przepisami wobec każdego z nielegalnych przewoźników toczy się postępowanie administracyjne.

Grozi im po 12 tysięcy złotych kary. Kierowcami dwóch z pięciu zatrzymanych pojazdów byli obywatele Ukrainy. Wykorzystywane przez nich samochody odholowano na parking strzeżony do momentu wpłacenia kaucji na poczet kary pieniężnej.

Dla jednego z ukraińskich kierowców kontrola skończyła się w policyjnym areszcie. Mężczyzna był pod wpływem marihuany. Dalsze czynności w jego sprawie prowadzi stołeczna policja.

Rząd się nie zmienił i kierowcy również. Kolejna kolizja SOP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News