Zielone światło dla produkcji Porsche Taycan Sport Turismo Wagon

Zielone światło dla produkcji Porsche Taycan Sport Turismo Wagon

Zielone światło dla produkcji Porsche Taycan Sport Turismo Wagon

Podaj dalej

Niemiecka marka zapowiedziała poszerzenie oferty modelu Taycan o wersję Sport Turismo Wagon, czyli de facto sportowe kombi. W pełni elektryczne Porsche pojawi się w 2020 r.

Już podczas salonu samochodowego w Genewie w tym roku, Porsche dało znak, że poważnie myśli o uruchomieniu bardziej praktycznej wersji modelu Taycan, prezentują w Szwajcarii koncept o nazwie Mission E Cross Turismo. W ten sposób marka z Zuffenhausen chce dać alternatywę wyboru do swoich klientów, którzy nie do końca mogą być przekonani do zaplanowanego na przyszły rok wariantu liftback.

Na tym jednak może się nie skończyć. Znając zamiłowanie Porsche do tworzenia różnych odmian jednego modelu, krążą plotki o Taycanie z karoserią typu roadster.

Co tyczy się, umownie nazywając Gran Turismo Wagon wersją kombi, to jeśli chodzi o wyposażenie będzie dokładnie takie samo jak w przypadku „sedana”. Oznacza to, że potencjalni nabywcy mogą spodziewać się co najmniej jednej wersji oferującej ponad 600 koni mechanicznych. Układ elektryczny o napięciu 800 woltów umożliwi także ładowanie 80 procent pojemności baterii w ciągu 15-20 minut, przy użyciu ładowarki o mocy 350 kilowatów.

Produkcja samochodów elektrycznych Porsche odbywać się będzie w nowym zakładzie, w głównej fabryce samochodów w Niemczech. W tym celu producent Porsche stworzy kolejne 1200 miejsc pracy pracowników i zainwestuje blisko 7 miliardów dolarów w różne programy elektryfikacji pojazdów, które będą realizowane do 2022 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News