Zgłosił się z granatem na komendę. Poruszył całą jednostkę, aż w końcu znalazł się ktoś mądry

Zgłosił się z granatem na komendę. Poruszył całą jednostkę, aż w końcu znalazł się ktoś mądry

zawieszenie

Podaj dalej

Dużym brakiem wyobraźni wykazał się 67-letni mężczyzna, który zgłosił się na Komendę Straży Miejskiej w Zabrzu z przedmiotem przypominającym granat. Jak przyznał – znalazł go na śmietniku i dla bezpieczeństwa przyniósł go w bezpieczne miejsce…

Niezwłocznie na miejscu pojawili się policjanci, a także funkcjonariusz z NGRMP (Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego). Ewakuowano cały budynek, a także zamknięto dla znajdujące się w pobliżu ulice.

Specjalizujący się w swoim fachu  mundurowy nie potrzebował długo czasu, aby stwierdzić, że znaleziony przedmiot nie jest ładunkiem wybuchowym. Okazało się, że jest to prawdopodobnie element zawieszenia samochodu. Była to sfera od Citroena z hydropneumatyką.

W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzny policja przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotu podobnego do niewybuchu należy zachować szczególną ostrożność. Takiego przedmiotu nie wolno podnosić, ruszać z miejsca ani podpalać. W każdej tego typu sytuacji należy powiadomić odpowiednie służby, korzystając z numeru alarmowego 112.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News