Zginęło już 190 osób na przejściach dla pieszych od początku roku

Zginęło już 190 osób na przejściach dla pieszych od początku roku

Zginęło już 190 osób na przejściach dla pieszych od początku roku

Podaj dalej

od 1 stycznia do 1 grudnia 2019 roku na przejściach dla pieszych w całej Polsce doszło do 2864 wypadków, w wyniku których zginęło 190 osób. Choć ciężko w tego typu przypadkach mówić o czymś pozytywnym, to jednak porównując dane z ubiegłym rokiem jest lepiej. Kampanie społeczne mówiące o bezpieczeństwie na drodze zaczynają przynosić skutek.

W adekwatnym okresie w ubiegłym roku było o 210 wypadków na pasach więcej, a śmierć poniosło 31 osób więcej. Co jest najistotniejsze w tych liczbach to to, że według wstępnych danych policjantów, którzy byli na miejscu, sprawcami w 2560 przypadkach byli kierowcy.

Poślizg omal nie doprowadził do tragedii na przejściu. Wszystko działo się na oczach rodziny z dzieckiem

– Do połowy roku statystyki dotyczące wypadków wyglądały bardzo źle. Było co prawda mniej wypadków i rannych, ale było dużo więcej zabitych – mówi podinsp. Radosław Kobryś. Tym samym dopiero od połowy roku wypadków na przejściach dla pieszych jest mniej niż to było rok temu. – Dużo zadziało się chociażby po wypadku przy ul. Sokratesa w Warszawie. Ludzie otworzyli oczy, zobaczyli, że może być niebezpiecznie na pasach – dodał.

Według policyjnych danych od 1 stycznia do 1 grudnia 2019 roku na polskich drogach doszło łącznie do 5932 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 656 osób, a 5391 zostało rannych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News