Zenon Martyniuk pomagał ITD w kontroli drogowej

Zenon Martyniuk pomagał ITD w kontroli drogowej

itd zenon

Podaj dalej

Inspekcja Transportu Drogowego w Białymstoku otrzymała mocne wsparcie. W kontroli drogowej i sprawdzaniu stanu technicznego pomagał im Zenon Martyniuk.

To nie pierwszy raz, kiedy lider zespołu AKCENT wspiera bezpieczeństwo na drogach. Jak samo przyznaje – bezpieczeństwo to kwestia, o której trzeba ciągle mówić. Wtedy wszystkim nam będzie się jeździło dużo lepiej po drogach.

Funkcjonariusze ITD w całej Polsce tylko w te wakacje m.in. przeprowadzili już ponad 15 tys. kontroli pojazdów ciężarowych, blisko 5,3 tys. kontroli trzeźwości, 1130 skontrolowanych autokarów i aż 130 tys. zarejestrowanych przypadków przekroczenia prędkości.

W województwie podlaskim ITD skontrolowało w wakacje 140 pojazdów. Ponad 60 kierowców zostało ukaranych mandatem karnym i w 5 przypadkach został zatrzymany dowód rejestracyjny.

85-latek wymusił pierwszeństwo. Kierowca osobówki wepchnięty wprost pod tira

Od początku wakacji urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów zarejestrowały 134 tys. naruszeń.Średnio w wakacje kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość o 23 km/h. Najwięcej – 2,5 tys. – zarejestrowano w Gliwicach. Natomiast niechlubny rekordzista pędził w Warszawie ul. Pułkową mając na liczniku 157 km/h przy ograniczeniu do 60 km/h.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News