Zbliża się Tour de Pologne. Renault dorzuci swoje 3 grosze

Zbliża się Tour de Pologne. Renault dorzuci swoje 3 grosze

Zbliża się Tour de Pologne. Renault dorzuci swoje 3 grosze

Podaj dalej

Renault Polska w ramach współpracy z Carrefour Polska, sponsorem głównym 75. Tour de Pologne, wspiera jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w Europie.

W ramach partnerstwa Renault przekazuje na czas wyścigu 10 samochodów, w tym 9 z gamy SUV – Renault Koleos oraz Renault Talisman. 8 samochodów Renault wejdzie w skład kolumny sponsora głównego poprzedzającej przejazd kolarzy podczas każdego z siedmiu etapów Tour de Pologne, 2 samochody znajdą się w obsłudze na trasie tego jubileuszowego wyścigu.

Jubileuszowa, 75. edycja Tour de Pologne i 25. pod wodzą Czesława Langa to wyjątkowy wyścig, który po raz pierwszy odbył się 90 lat temu. W tym roku z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Patronat Honorowy nad wyścigiem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

75. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie 4 sierpnia br. i potrwa siedem dni. Pierwszego dnia wyścigu kolarze będą mieli do pokonania płaski odcinek, następny etap będzie popisem sprinterów, a do pokonania będzie trudna technicznie trasa. Trzeci dzień rywalizacji to ponownie płaski etap i dynamiczna walka na trasie.

Dopiero kolejnego dnia Tour de Pologne wjedzie w góry, a dwa ostatnie etapy to pasjonujące zmagania w pięknej tatrzańskiej scenerii, których losy rozstrzygnie siódmy, królewski etap zakończony w Bukowinie Tatrzańskiej. Rywalizacji kolarzy towarzyszą zawsze ogromne emocje aż do samego końca, bo o zwycięstwie w wyścigu mogą zadecydować, tak jak w ubiegłym roku, dosłownie ostatnie metry.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News