Zbliża się światowa premiera Audi PB 18 e-tron

Zbliża się światowa premiera Audi PB 18 e-tron

Zbliża się światowa premiera Audi PB 18 e-tron

Podaj dalej

Podczas Pebble Beach Car Week 2018 w Kalifornii, Audi zaprezentuje po raz pierwszy koncepcyjny supersamochód z napędem elektrycznym.

Pebble Beach Car Week, odbywający się co roku w sierpniu w okolicach Monterey w Kalifornii, od dawna uważany jest za najważniejsze na świecie forum, na którym spotykają się miłośnicy niecodziennych, wykwintnych samochodów. Spotkać tu można nie tylko samochody zabytkowe, ale również najnowocześniejsze pojazdy studyjne i wizjonerskie rozwiązania techniczne.

Skrót nazwy premierowego Audi – Audi PB18 e-tron – odnosi się wprost do miejsca, Pebble Beach oraz do daty debiutu tego modelu. Przypomina również nazwę zwycięzcy z Le Mans, modelu Audi R18 e-tron, którego rozwiązania techniczne były inspiracją dla wielu detali i rozwiązań tego pojazdu.

Audi PB 18 e-tron zostanie po raz pierwszy pokazane 23 sierpnia 2018, o godz. 17.00, na torze wyścigowym Laguna Seca. Następnie, ten koncepcyjny samochód prezentowany będzie 24 sierpnia od godz. 8.00 do godz. 16.00 na legendarnej wystawie motoryzacyjnej “The Quail”. Audi przedstawi go ponownie na Laguna Seca 25 sierpnia w godzinach 8.30 – 18.00. Koncepcyjne auto ujrzeć będzie można dodatkowo również w niedzielę, 26 sierpnia, na “Konkursie Elegancji – Concours d’Elegance” w Pebble Beach.

Równocześnie z premierą samochodu koncepcyjnego, cztery pierścienie zaprezentują w Pebble Beach całą gamę aut zabytkowych i wyczynowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News