Zawodnicy ŠKODY liderami w WRC 2

Zawodnicy ŠKODY liderami w WRC 2

Podaj dalej

Pilotowany przez Andersa Jæger-Synnevaaga Andreas Mikkelsen odniósł przekonujące zwycięstwo w Rajdzie Tour de Corse, kontrolując sytuację i przewodząc stawce przez cały czas trwania rajdu. Jadący drugim egzemplarzem FABII R5 czeskiego zespołu fabrycznego Jan Kopecký wraz z pilotem Pavlem Dreslerem dali popis ambitnej jazdy po napotkaniu problemów z układem kierowniczym pierwszego dnia rajdu. Załoga konsekwentnie odrabiała straty, notując po drodze dwa zwycięstwa etapowe, co ostatecznie przyniosło im na mecie siódme miejsce w WRC 2 i cenne punkty w klasyfikacji mistrzostw.


„To po prostu niesamowite! Drugi start w ŠKODZIE FABIA R5 i drugie zwycięstwo. Kontrolowałem swoje tempo na 54-kilometrowym odcinku specjalnym w niedzielę. Chciałem utrzymać swoje prowadzenie, nie mogłem ryzykować utraty pozycji lidera. Kluczem do sukcesu było utrzymanie koncentracji, co na szczęście mi się udało. Kieruję podziękowania dla zespołu za dostarczenie mi tak doskonałego samochodu” – powiedział wyraźnie uradowany Andreas Mikkelsen po ukończeniu rajdu, w którym był najszybszy aż na siedmiu odcinkach specjalnych.

Jan Kopecký także miał ostatecznie powody do zadowolenia z wyniku: „Gdyby nie problemy na samym początku zmagań, nie mam wątpliwości, że ukończyłbym ten rajd na podium” – podkreślił rajdowy mistrz Czech. Punkty uzyskane za siódme miejsce w Rajdzie Tour de Corse pozwoliły mu awansować na szóste miejsce w klasyfikacji sezonowej WRC 2.

Norweski team juniorów Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen miał pecha w ostatnim dnia rajdu. Uszkodzona opona na najdłuższym odcinku specjalnym na Korsyce pozbawiła ich wydawało się pewnego czwartego miejsca. Veiby zaprezentował przekonującą formę w swoim pierwszym starcie w rajdzie asfaltowym, awansując w tabeli punktowej WRC 2 na piąte miejsce.

To już czwarte zwycięstwo dla czeskiego zespołu w tym sezonie WRC 2: od początku roku po dwa zwycięstwa zdobyli Andreas Mikkelsen i kolejny kierowca ŠKODY, Pontus Tidemand, nieobecny w ten weekend na trasach rajdu na Korsyce. Mikkelsen i Tidemand wspólnie dzielą pozycję lidera w klasyfikacji WRC 2, mając na swoim koncie po 50 punktów.

Oficjalne wyniki Rajdu Francji (WRC 2):

1. Mikkelsen/Jæger-Synnevaag (NOR/NOR) ŠKODA FABIA R5 3 godz. 31 min. 4,1s
2. Suninen/Markkula (FIN/FIN) Ford Fiesta R5 +1 min 6,3 s
3. Rossel/Fulcrand (FRA/FRA) Citroën DS3 R5 +4 min 46,4 s
4. Tempestini/Bernacchini (ITA/ITA) Citroën DS3 R5 +8 min 2,9 s
5. Veiby/Skjaermoen (NOR/NOR) ŠKODA FABIA R5 +8 min 27,1 s
6. Loubet/Landais (FRA/FRA) Ford Fiesta R5 +9 min 14 s
7. Kopecký/Dresler (CZE/CZE) ŠKODA FABIA R5 +9 min 59,9 s

Klasyfikacja punktowa WRC 2 po czterech rundach:
1. Andreas Mikkelsen (NOR) ŠKODA 50 punktów
2. Pontus Tidemand (SWE) ŠKODA 50 punktów
3. Eric Camilli (FRA) Ford 46 punktów
4. Teemu Suninen (FIN) Ford 36 punktów
5. Ole Christian Veiby (NOR) ŠKODA 25 punktów
6. Jan Kopecký (CZE) ŠKODA 24 punktów

Najbliższy rajd w ramach cyklu WRC2 czeka kierowców już 27 kwietnia – odbędzie się on w Argentynie.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News