Organizatorzy Cieszyńskiej Barbórki chcą się zrehabilitować. Będzie prolog dla SKJS i nie tylko

Organizatorzy Cieszyńskiej Barbórki chcą się zrehabilitować. Będzie prolog dla SKJS i nie tylko

105 interakcji
Organizatorzy Cieszyńskiej Barbórki chcą się zrehabilitować. Będzie prolog dla SKJS i nie tylko

Podaj dalej

Artykuł dotyczący prologu w trakcie Cieszyńskiej Barbórki wywołał niespodziewaną reakcję łańcuchową. Dzięki niemu poznajemy pierwsze szczegóły dotyczące SKJS-u wcześniej niż to planowano.

Nie ukrywam, że informacje, które do mnie dotarły bezpośrednio od organizatorów Cieszyńskiej Barbórki, bardzo mnie ucieszyły. Okazuje się, że w tym roku przedstawiciele Automobilklubu Cieszyńskiego zawiesili sobie poprzeczkę wysoko i to z myślą nie tylko o kibicach, ale również o wszystkich uczestnikach rajdu. Pisząc wszystkich mam na myśli zarówno załogi rywalizujące w RO, jak i w SKJS-ie.

Dla kierowców i pilotów bez licencji przygotowano Super KJS, czyli zawody, w ramach których do pokonania będą skrócone o połowę warianty oesów Renault Wektor oraz VAG-Expert.

Widoczny powyżej cytat pochodzący ze strony organizatora nie napawał optymizmem załóg bez licencji startujących w rajdzie. Na szczęście, nie słusznie! W rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że organizatorzy rajdu od samego początku planowali prolog również dla amatorów i to pomimo niesprzyjającego im regulaminu.

Zgodnie z regulaminami Super KJS to zawody jednodniowe. Niemniej jednak organizatorzy 44. Rajdu Cieszyńska Barbórka od początku planowali rozwiązanie, które pozwoli uczestnikom SKJS zaprezentować się na ulicach Cieszyna.

Kilkanaście minut po zakończeniu mojej rozmowy na stronie cyklu ukazał się kolejny artykuł, który potwierdził to, o czym usłyszałem chwilę wcześniej. Ku mojej radości i pewnie waszej również prolog faktycznie został przewidziany także dla amatorów. Wymagało to dodatkowych zmian w regulaminie, ale organizatorzy dołożyli starań, by zadowolić wszystkie załogi startujące w tegorocznej Cieszyńskiej Barbórce.

Zgłoszenia do Super KJS towarzyszącemu 44. edycji „Cieszynki” ruszą 9 listopada. Tego dnia opublikowany będzie także regulamin uzupełniający zawodów. Piątkowa rywalizacja na ulicach Cieszyna nie będzie wliczana do klasyfikacji Super KJS, ale jego uczestnicy będą mogli zmierzyć się w ramach prologu.

Przy okazji opublikowano również informacje o tym, kiedy ukaże się regulamin uzupełniający SKJS-u, a co się z tym wiąże, ruszą zapisy do rajdu. To jednak nie wszystkie informacje, które otrzymaliśmy.

Fot: Wojciech Anusiewicz

Czas na zmiany?

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by zatrzeć niesmak, który pozostał wśród wielu nielicencjonowanych kierowców po ostatniej edycji. Właśnie dlatego nieco zmienił się skład osób odpowiedzialnych za organizację rajdu. Dodatkowo postanowiono zadbać o to, aby amatorzy na tym rajdzie poczuli się na równi z innymi zawodnikami. Dzięki temu nielicencjonowani zawodnicy będą mieli okazję pokazać się na trasie prologu, ale także na honorowej rampie startowej.

Fot: Wojciech Anusiewicz

Organizatorzy zapewniają, że robią wszystko, aby ta edycja Cieszyńskiej Barbórki pozostała w naszych głowach na bardzo długo i w zupełnie innym kontekście, niż było to ostatnim razem. Dajmy im zatem szansę i wyczekujmy rajdowego święta na samym południu Polski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News