Zapomniane zalety stosowania bielizny rajdowej

Zapomniane zalety stosowania bielizny rajdowej

Zapomniane zalety stosowania bielizny rajdowej

Podaj dalej

Bielizna rajdowa to standardowe wyposażenie profesjonalnych zawodników w sportach motorowych. Warto pomyśleć nad nią także startując w cyklach, w których nie jest ona wymogiem.

W skład bielizny rajdowej wchodzą następujące elementy:

  • balaklawa
  • golf
  • kalesony
  • skarpety

Zarówno bielizna kartingowa, jak i homologowana wpływa pozytywnie na komfort podróżowania po oesach, czy po torze. Przede wszystkim zwiększa ona higienę, pochłaniając pot i brud, dzięki czemu łatwiej utrzymać w czystości kask, kombinezon i buty. Producenci często tworzą dwa typy bielizny kartingowej. Wykonaną z cieńszych materiałów, przeznaczoną na ciepłe dni oraz grubszą na chłodniejszą pogodę.

Bielizna z homologacją FIA

Każdy element bielizny z homologacją FIA musi być wykonany z materiałów niepalnych. Dzięki temu bielizna tworzy kolejną ognioodporną warstwę, zwiększając bezpieczeństwo zawodnika. Wyższe modele homologowanej bielizny posiadają płaskie szwy, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Co ciekawe, materiał niektórych modeli zawiera jony srebra oraz mentol, które chłodzą ciało zawodnika oraz działają bakteriobójczo (np. Sparco RW-9).

Przykładowy komplet bielizny z homologacją FIA:

Balaklawa: Sparco Shield RW-9

Golf: OMP Tecnica

Kalesony: OMP Tecnica

Skarpety: Sparco Shield RW-9

Przykładowy komplet bielizny kartingowej

Balaklawa: Alpinestars KX

Golf: Sparco Basic

Kalesony: Alpinestars KX

Skarpetki: OMP KS

Na rynku jest pełno najróżniejszych modeli i na pewno znajdziecie komplet, który w pełni będzie odpowiadał waszym potrzebom. Jeśli jednak macie wątpliwości, co będzie dla wasz najlepsze to możecie poprosić o pomoc w dokonaniu właściwego wyboru specjalistów ze sklepu inter-rally. Oni chętnie pomogą wam dobrać idealny zestaw.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News