Zalety założenia sprężyn obniżających do samochodu i polecane zestawy

Zalety założenia sprężyn obniżających do samochodu i polecane zestawy

Zalety założenia sprężyn obniżających do samochodu i polecane zestawy

Podaj dalej

Chcąc stosunkowo tanim kosztem poprawić wygląd, a przy okazji także prowadzenie naszego samochodu, możemy zdecydować się na założenie obniżających sprężyn. Za nim to jednak zrobimy, warto poznać kilka faktów związanych z tym zabiegiem.

Jeśli chcecie, żeby wasz samochód fajnie wyglądał, a przy okazji także lepiej się prowadził, to wcale nie musicie decydować się na drogie zawieszenia za kilka tysięcy złotych. Często wystarczy dobór odpowiednich obniżających sprężyn.

Pamiętajcie, że mniejszy prześwit między felgą a nadkolem to nie tylko pozytywny efekt wizualny. Przede wszystkim dzięki temu zabiegowi obniżamy punkt ciężkości auta, co z kolei zmniejsza kąty pochylenia karoserii przy przyspieszaniu, pokonywaniu zakrętów czy też hamowaniu. W ten sposób auto prowadzi się znacznie pewniej.

Dobra informacja to, że przy sprężynach obniżających do -40 mm można stosować seryjne amortyzatory. Jeśli jednak zależy wam na jeszcze niższym zawieszeniu, to powyżej tej granicy zaleca się stosowanie amortyzatorów sportowych o skróconym skoku.

Na rynku nie brakuje tanich chińskich sprężyn, których zdecydowanie nie zalecamy kupować. Charakteryzują się one znacznie gorszą trwałością w stosunku do firmowych produktów. Znacznie lepiej dołożyć kilka złotych i kupić sprawdzony, markowy zestaw. Poniżej znajdziecie cztery rodzaje sprężyn polecanych przez naszą redakcję oraz linki bezpośrednio do sklepu, w którym możecie je zakupić.

Sprężyny Eibach Pro-Kit

Zestawy Eibach Pro-Kit projektowane są przez inżynierów i ekspertów odpowiedzialnych za testy w taki sposób, aby dostarczały jednocześnie sportowy wygląd i osiągi nie wpływając jednocześnie na bezpieczeństwo czy jakość prowadzenia.

Link do sklepu: klik

Sprężyny Eibach Sportline

Jest systemem sprężyn o ekstremalnych osiągach, zaprojektowanym z myślą o fanach sportów motorowych oczekujących najwyższych osiągów na drodze przy minimalnej utracie komfortu i maksymalnej jakości prowadzenia.

Link do sklepu: klik

Sprężyny H&R

Zaprojektowane by być mocniejsze, bardziej wytrzymałe i bardziej trwałe niż produkty innych producentów. Wszystkie sprężyny H&R produkowane są ze specjalnej stali (hf) 54SiCr6, aby zapewnić jakość i osiągi godne klasy premium. Dzięki technologii „shot-peening” żywotność sprężyn H&R zostaje wydłużona o ponad 200%!

Cała produkcja odbywa się w jednej fabryce co gwarantuje niezmienną jakość produktów. Każda sprężyna testowana jest w 100% przed opuszczeniem certyfikowanej zgodnie z ISO9001 fabryki w Niemczech, dzięki temu sprężyny obniżające H&R to produkt najwyższej jakości.

Link do sklepu: klik

Sprężyny AP

Jedne z tańszych sprężyn na rynku, które również mogą pochwalić się dobrą jakością wykonania. Ich charakterystyka została dobrana tak, żeby idealnie współpracować z seryjnymi amortyzatorami, gwarantując większą dynamikę prowadzenia i bezpieczeństwo.

Link do sklepu: klik

Pamiętajcie, że jeśli macie wątpliwości, jakie sprężyny dobrać, żeby były odpowiednie do waszych potrzeb, to możecie skonsultować się ze specjalistami ze sklepu inter-rally.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News