Zakłady w Dolnej Bawarii przygotowane do produkcji modeli elektrycznych i autonomicznych od 2021 r.

Zakłady w Dolnej Bawarii przygotowane do produkcji modeli elektrycznych i autonomicznych od 2021 r.

Podaj dalej

BMW Group inwestuje ok. 400 milionów euro w produkcję BMW iNEXT w zakładach w Dingolfing. W ten sposób przedsiębiorstwo przygotowuje swoje największe zakłady produkcyjne w Europie do montażu samochodów BMW z napędem czysto elektrycznym przeznaczonych do wysoko zautomatyzowanej jazdy.

Wraz z uruchomieniem produkcji BMW iNEXT w 2021 r. zakłady w Dingolfing będą w stanie montować na jednej linii produkcyjnej odpowiednio do zapotrzebowania samochody elektryczne, hybrydy plug-in oraz modele z silnikami spalinowymi. „Dzięki elastycznym strukturom produkcyjnym mamy optymalne możliwości, aby sprostać najbardziej zróżnicowanym wymaganiom rynku,” mówi Milan Nedeljkovic, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za produkcję. „Jesteśmy przekonani, że w najbliższych latach na całym świecie nie będzie jednego rozwiązania spełniającego wszystkie oczekiwania naszych klientów w zakresie mobilności. Spodziewamy się raczej miksu różnych form napędu”. Już teraz udział hybryd plug-in w produkcji z Dingolfing wynosi prawie 10 procent. Wraz z BMW iNEXT w 2021 roku dojdzie do tego pierwszy pojazd zasilany wyłącznie energią elektryczną.

Poprzez obecne inwestycje i prace budowlane zakłady w Dingolfing przygotowują się nie tylko do przejścia na e-mobilność, ale również do seryjnej produkcji wysoko zautomatyzowanych pojazdów. Milan Nedeljkovic: „Dzięki coraz większej złożoności technicznej naszych samochodów zdolność do integracji systemów staje się decydującą przewagą na rynku. Produkowane w zakładach w Dingolfing BMW iNEXT pokazuje, że jesteśmy w stanie sprostać rosnącym wymaganiom produktowym w zakresie wydajnej masowej produkcji przemysłowej”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News