Zakłady Nissana dofinansowano kwotą 100 mln GBP. Powód? Rozpoczęcie produkcji nowego Juke

Zakłady Nissana dofinansowano kwotą 100 mln GBP. Powód? Rozpoczęcie produkcji nowego Juke

Podaj dalej

10 października Nissan rozpoczął produkcję nowego crossovera Juke. W związku z tym zakłady w Sunderland doinwestowano niebagatelną kwotą 100 mln GBP.

Nowy Juke, zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii, powstał specjalnie z myślą o europejskich rynkach. Druga generacja miejskiego crossovera będzie produkowana wyłącznie w Sunderland.

Premiera modelu ma miejsce prawie 10 lat po tym, jak Juke pierwszej generacji odważnie przełamał konwencję w segmencie B. Teraz Nissan zapewnia, że znów podnosi poprzeczkę, wprowadzając nowy poziom technologii i opcji łączności w kategorii miejskich crossoverów.

Samochód jest dziełem stylistów i inżynierów z europejskich centrów projektowych i badawczo-rozwojowych Nissana w Paddington w Londynie oraz Cranfield w Bedfordshire. Dwie trzecie kooperantów zaopatrujących linię produkcyjną pochodzi z krajów UE, które będą jednocześnie odbiorcami 70% produkcji.

Oprócz zorganizowania ponad 5000 godzin szkoleń dla profesjonalnych i doświadczonych zespołów w związku z wdrożeniem nowego modelu firma zainwestowała także w modernizację zakładów. Oczywiście tych, w których będzie powstawał nowy Juke. Producent zapewnia, że samochód wyposażono w szereg zaawansowanych technologii oraz będzie oferował szerokie możliwości personalizacji wnętrza i nadwozia.

W tłoczni zainstalowano między innymi ponad 27 nowych zestawów form, które będą wykrawać i wytłaczać elementy z wysoce wytrzymałej stali. Z nich powstanie muskularne, ale też znacznie przestronniejsze nadwozie dynamicznego crossovera.

W lakierni zbudowano cztery nowe komory lakiernicze, w których nadwozia będą malowane w 15 dwukolorowych kombinacjach oferowanych klientom.

Volkswagen nie ma litości. Niemiecka firma pozbędzie się Lamborghini?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News