Zakamuflowane nowe BMW M3 ustrzelono na torze Nurburgring [wideo]

Zakamuflowane nowe BMW M3 ustrzelono na torze Nurburgring [wideo]

Zakamuflowane nowe BMW M3 ustrzelono na torze Nurburgring [wideo]

Podaj dalej

Fani BMW serii M pewnie z niecierpliwością wyglądają kolejnej odsłony sportowej trójki. Filmik, który właśnie trafił na YouTube świadczy o tym, że auto jest już praktycznie gotowe.

Portal Motor Authority opublikował też zdjęcia szpiegowskie samochodu, które wykonano w dniu nakręcenia poniższego nagrania. Widać na nich, że nowe M3 będzie masywniejsze od seryjnej trójki. Można dostrzec także, że zarówno tarcze, jak i zaciski mają znacznie pokaźniejsze rozmiary od cywilnej odmiany. Z tyłu auta natomiast w oczy rzucają się cztery końcówki wydechu.

Debiut nowego M3 ma się odbyć we wrześniu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2019 roku. Samochód powinien pojawić się w salonach BMW na początku 2020 roku.

Pod maską znajdzie się ten sam 3.0-litrowy podwójnie turbodoładowany silnik S58, który spotkamy w nowym BMW X3 M i X4 M. Będzie oferowany prawdopodobnie z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Spodziewamy się też drugiej, mocniejszej wersji silnikowej z 8-biegowym automatem.

Wyjątkowe BMW M1 odnalazło się po 25 latach. Samochód ma wyjątkową historię

Pewne źródła donoszą również o zastosowaniu w nowym BMW M3 napędu na wszystkie koła, tak jak to ma miejsce w modelu M5. Kierowca jednak na życzenie będzie mógł go wyłączyć za pomocą jednego guzika i cieszyć się wyłącznie tylnym napędem. Co ciekawe, pomimo zastosowania napędu na wszystkie koła nowa M’ka ma być lżejsza od swojego poprzednika.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News