Zakamuflowane nowe BMW M3 ustrzelono na torze Nurburgring [wideo]

Zakamuflowane nowe BMW M3 ustrzelono na torze Nurburgring [wideo]

Podaj dalej

Fani BMW serii M pewnie z niecierpliwością wyglądają kolejnej odsłony sportowej trójki. Filmik, który właśnie trafił na YouTube świadczy o tym, że auto jest już praktycznie gotowe.

Portal Motor Authority opublikował też zdjęcia szpiegowskie samochodu, które wykonano w dniu nakręcenia poniższego nagrania. Widać na nich, że nowe M3 będzie masywniejsze od seryjnej trójki. Można dostrzec także, że zarówno tarcze, jak i zaciski mają znacznie pokaźniejsze rozmiary od cywilnej odmiany. Z tyłu auta natomiast w oczy rzucają się cztery końcówki wydechu.

Debiut nowego M3 ma się odbyć we wrześniu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2019 roku. Samochód powinien pojawić się w salonach BMW na początku 2020 roku.

Pod maską znajdzie się ten sam 3.0-litrowy podwójnie turbodoładowany silnik S58, który spotkamy w nowym BMW X3 M i X4 M. Będzie oferowany prawdopodobnie z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Spodziewamy się też drugiej, mocniejszej wersji silnikowej z 8-biegowym automatem.

Wyjątkowe BMW M1 odnalazło się po 25 latach. Samochód ma wyjątkową historię

Pewne źródła donoszą również o zastosowaniu w nowym BMW M3 napędu na wszystkie koła, tak jak to ma miejsce w modelu M5. Kierowca jednak na życzenie będzie mógł go wyłączyć za pomocą jednego guzika i cieszyć się wyłącznie tylnym napędem. Co ciekawe, pomimo zastosowania napędu na wszystkie koła nowa M’ka ma być lżejsza od swojego poprzednika.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News