Zacięta walka o wicemistrzostwo

Zacięta walka o wicemistrzostwo

aaa

Podaj dalej

Tegorocznego mistrza Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe poznaliśmy już po zakończeniu sierpniowych wyścigów, ale do końca sezonu pozostały jeszcze dwie rundy. Najbliższa odbędzie się w drugi weekend września na czeskim torze Automotodrom Brno.

slo2

Właśnie na nim mogą zapaść ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii pozostałych tytułów mistrzowskich. Walka o punkty w pucharze, którego strategicznym sponsorem jest polska firma Orlen Oil, zapowiada się pasjonująco. Obecna różnica między drugim w klasyfikacji Marcinem Jarosem, a czwartym Marcinem Jedlińskim wynosi zaledwie 14 punktów. Ostatniego słowa nie powiedział jeszcze, trzeci w klasyfikacji, Mariusz Urbański.

Tor w Brnie to jeden z najpopularniejszych obiektów w rejonie Europy Środkowej. Jego historia sięga lat 30. XX wieku, ale obiekt na którym obecnie odbywają się zawody działa od 1986 roku. Nitka toru mierzy nieco ponad 5,4 kilometra długości i składa się z 15 zakrętów oraz kilku prostych fragmentów. Duże różnice wysokości terenu sprawiają, że aby utrzymać równe tempo, zawodnicy muszą wykazać się wysokimi umiejętnościami utrzymywania odpowiedniego toru jazdy.

26

Tak jak w przypadku poprzedniej rundy pucharu, tak i w Czechach zawodnicy serii Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe będą towarzyszyć Mistrzostwom FIA Strefy Europy Centralnej. Wyścigowe Porsche 911 GT3 Cup po raz pierwszy pojawią się na torze w piątek o godzinie 12:10, w trakcie sesji treningowej. Sobota rozpocznie się dla zawodników wyjątkowo wcześnie, bo już o godzinie 8:30 kolumna wyścigowych Porsche ustawi się do wyjazdu z pitlane i rozpocznie 35-minutowe kwalifikacje. Po czasówce, decydującej o ustawieniu na starcie, przyjdzie czas na dwa ważne wyścigi. Walka o punkty rozpocznie się jeszcze w sobotę, dokładnie o godzinie 14:10. W niedzielę, czerwone światła zgasną o godzinie 10:30 dając znak do rozpoczęcia drugiej odsłony rywalizacji. Oba wyścigi potrwają 25 minut plus jedno okrążenie. Możliwe, że w niedzielne przedpołudnie dowiemy się, który z kierowców zagwarantował sobie wicemistrzowski tytuł w pucharze Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe w 2016 roku. Jeżeli w Brnie żaden z zawodników nie uzyska odpowiednio dużej przewagi, na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba będzie poczekać do finałowej rundy na Hungaroringu. Emocji więc raczej nie zabraknie.

Wypowiedzi przed piątą rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Mariusz Urbański„To będzie mój pierwszy start w Brnie. W czwartek będę miał okazję po raz pierwszy pojawić się na torze. Mimo debiutu na czeskim obiekcie, liczę na dobry wynik. W mijający weekend wywalczyłem tytuł Mistrza Polski 2016 w Wy-ścigach Długodystansowych. W Porsche 911 GT3 Cup czuję się znakomicie i w dwóch wyścigach w Brnie zamierzam walczyć o czołowe lokaty, które pozwolą na zajęcie wysokiego miejsca w klasyfikacji sezonu. Trzymajcie kciuki.”

4ef8f6309d473e89d7d35fe151491c5d

Marcin Jaros„Podczas ostatniej rundy na torze Slovakia Ring dwukrotnie stanąłem na drugim miejscu podium i nie ukrywam, że tym razem chciałbym poprawić ten rezultat. Podobnie jak większość stawki, znam tor w Morawach bardzo dobrze i czuję się na nim dość pewnie. W zeszłym roku w cyklu Volkswagen Golf Cup wyprzedziłem Piotrka Parysa w bezpośredniej walce. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie!”

VII runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Piątek 9 września, 12:10 – 12:45 – sesja treningowa
Sobota 10 września, 8:30 – 09:05 – sesja kwalifikacyjna
Sobota 10 września, 14:10 – 14:50 – Wyścig 1
Niedziela 11 września, 10:30 – 11:10 – Wyścig 2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News