Zachodniopomorska grupa "SPEED" podsumowała miesiąc swojej pracy. Zbierają żniwa

Zachodniopomorska grupa "SPEED" podsumowała miesiąc swojej pracy. Zbierają żniwa

bmw policja

Podaj dalej

Zachodniopomorska grupa „SPEED” mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczeniu liczby wypadków w regionie działa już od miesiąca. Wypracowane przez nią statystyki robią wrażenie.

Od 19 lipca 2019 roku we wszystkich województwach zaczęły działać policyjne zespoły pod dosć nieoryginalną nazwą „SPEED”. Policjanci z tej grupy pełnią służbę na terenie całej Polski, wykorzystując do walki z piratami drogowymi najlepszy policyjny sprzęt.

W ciągu miesiąca swojej działalności funkcjonariusze w całym województwie zachodniopomorskim przeprowadzili 2152 kontrole pojazdów. Ujawnili 1954 wykroczenia i 27 przestępstw, naruszających przepisy ruchu drogowego. Ponadto zatrzymali łącznie 98 praw jazdy. Co warte pokreślenia, aż 82 z nich, odebrano za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Za nami kilka tygodni pracy zachodniopomorskiej grupy „SPEED”, przed nami powroty z wakacji i zwiększenie natężenia ruchu na drodze. Policjanci z drogówki będą czujnie przyglądać się poczynaniom kierujących na drodze. Dlatego apelujemy o ostrożność oraz wolniejszą jazdę.

20-latek zajechał drogę innemu kierowcy i oddał w jego kierunku strzał z wiatrówki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News