Zabójcze tango

Zabójcze tango

Podaj dalej

Druga piątkowa pętla Rajdu Argentyny zdominowana została przez Krisa Meeke. Brytyjczyk przed sobotnimi oesami ma potężną przewagę nad rywalami.

Klasyfikacja generalna po OS 6 fot. rally-base.com
Klasyfikacja generalna po OS 6 fot. rally-base.com

Jeszcze przed startem otwierającego pętle OS 4 z rywalizacji wycofał się Andreas Mikklesen. Norwega na dojazdówce dopadły kłopoty techniczne. Kolejnym pechowcem okazał się Ott Tanak, który tuż po starcie czwartej próby podczas przejazdu przez wodę uszkodził samochód i również wycofał się z rywalizacji. Drugi przejazd 50-kilometrowego oesu był kolejnym pokazem siły Krisa Meeke, który pokonał swojego najgroźniejszego rywala Jariego-Mattiego Latvalę o 13,4 sekund.

fot. Marcin Rybak
fot. Marcin Rybak

Na kolejnej próbie w ostatnim jadącym Volkswagenie Polo R WRC Latvali szwankowała skrzynia biegów i układ przenoszenia napędu. To pozwoliło Meeke przed ostatnim oesem powiększyć przewagę do ponad 50 sekund. Kroku na OS 5 Brytyjczykowi dotrzymał tylko kolega z zespołu Mads Ostberg.

Zamykający sobotnie zmagania superoes padł łupem Daniego Sordo. Kłopoty nękały cały czas Latvalę, który stracił do zwycięzcy ponad 30 sekund. Przed sobotnimi odcinkami specjalnymi prowadzi Kris Meeke przed Madsem Ostbergiem, który wykorzystał kłopoty JML i awansował na 2. miejsce. Trzecie miejsce zajmuje Latvala. Zarówno Norweg, jak i Fin tracą do lidera ponad minutę. W WRC 2 liderem jest Abdulaziz Al-Kuwari.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News