Z Virgin do Techeetah, marka DS zmienia partnera w Formule E

Z Virgin do Techeetah, marka DS zmienia partnera w Formule E

3 interakcje
Z Virgin do Techeetah, marka DS zmienia partnera w Formule E

Podaj dalej

Luksusowa marka z francuskiego koncernu PSA zostanie partnerem ekipy Techeetah, startującej w Formule E. Nowy team wystartuje już od nowego sezonu 2018/2019.

Techeetah (pierwotnie Team Aguri) 3 sezony temu został przejęty przez chińską grupę inwestycyjną China Media Capital. Od tego czasu Techeetah regularnie podnosił swoją formę, zarówno w osiąganych wynikach na torach i poza nimi. Jean-Eric Vergne wygrał mistrzostwa kierowców w sezonie 2017/2018, które zakończyły się w tym miesiącu rundą finałową w Nowym Jorku. Przegrał natomiast rywalizację w klasyfikacji generalnej producentów. Zespołowo lepsza okazała się ekipa Audi Sport Abt Schaeffler.

Francuska marka DS, która została wskrzeszona przez koncern PSA po kilku latach nieobecności, zainteresowała się elektryczną odmianą Formuły 1 w 2014 roku, tworząc zespół DS Virgin Racing. Najlepszy wynik do tej pory to trzecie miejsce w generalce producentów.

Nowy zespół DS-Techeetah zadebiutuje oficjalnie 1 października i oczywiście stanie na starcie pierwszego wyścigu otwierającym sezon 2018/2019 w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej 15 grudnia.Samochód zespołu został potwierdzony jako DS E-Tense FE 19.

Część nazwy E-Tense ma sugerować konotacje sportowe Formuły E z elektrycznymi samochodami drogowymi marki DS, z których pierwszym na liście premier jest DS 7 Crossback E-Tense.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News