Z cyklu: nie zadzieraj z sąsiadką. 82-letnia kobieta zleciła podpalenie dwóch samochodów

Z cyklu: nie zadzieraj z sąsiadką. 82-letnia kobieta zleciła podpalenie dwóch samochodów

wa180822ss_065.1200

Podaj dalej

Zatrzymany przez policjantów z wałbrzyskiej komendy młody mężczyzna odpowie przed sądem za podpalenie dwóch samochodów. Spowodował on straty w wysokości 155 tys. złotych. A wszystko to za sprawą 82-letniej kobiety.

Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu podejrzanego także narkotyki. Ponadto policjanci ustalili, że w sprawę podpalenia samochodów zamieszana może być pewna 82-latka, która miała zlecić dokonanie przestępstw.

W trakcie przeprowadzanych działań operacyjnych policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Wałbrzychu ustalili podejrzanego o podpalenie dwóch samochodów. Pojazdy w momencie zdarzenia były zaparkowane przy jednej z ulic miasta. Do zajścia doszło w ubiegłym roku. 29-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc został zatrzymany, a w trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli w jednej z kratek wentylacyjnych metamfetaminę oraz amfetaminę.

Trwają ogólnopolskie działania policyjne „SMOG”

Podczas czynności procesowych w tej sprawie okazało się, że do przestępstwa namówiła mężczyznę pewna 82-letnia mieszkanka Wałbrzycha. Wszystko przez jej konflikt z sąsiadami. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta zaproponowała boguszowianinowi za popełnienie przestępstwa 4 tys. złotych. Mężczyzna otrzymał 500 zł zaliczki przed wykonaniem „zlecenia„. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia również jej zarzutów. Kobieta będzie odpowiadała za podżeganie do popełnienia przestępstwa. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News