Youtuber w Porsche 718 Spyder nagrał jak wyprzedza tiry przy 306 km/godz. To więcej niż przewidują dane producenta

Youtuber w Porsche 718 Spyder nagrał jak wyprzedza tiry przy 306 km/godz. To więcej niż przewidują dane producenta

Podaj dalej

Zgodnie z oficjalną specyfikacją Porsche 718 Spyder z manualną skrzynią i zamkniętym dachem powinno pojechać maksymalnie 301 km/godz. Holenderski youtuber postanowił to zweryfikować.

Autor kanału AutoTopNL wybrał się w tym celu w oczywiste miejsce, czyli na niemiecką autostradę, na której nie obowiązuje ograniczenie prędkości. To właśnie tam bez skrępowania mógł wycisnąć wszystko z 4-litrowej 6-cylindrówki.

Mając do dyspozycji 420 KM takim autem można rozpędzić się od 0 do 100 km/godz. w 4,4 sekundy. Za kapitalną trakcję odpowiada świetny balans masy, sportowe zawieszenie oraz niezwykle przyczepne opony Michelin Pilot Sport Cup 2.

Na filmie widocznym na dole tego artykułu widać prędkościomierz na tablicy rozdzielczej oraz dodatkowy na ekranie smartfona, oparty o system GPS. Przy tak dużych prędkościach wskazania obu mogą nie być dokładnie precyzyjne. Jak widać rozbieżność między oboma wynosi ok. 10 km/godz.

W szczytowym momencie fabryczny prędkościomierz wskazał aż 306 km/godz., czyli o 5 więcej niż sugeruje katalog. Jednak w tym samym momencie GPS zarejestrował maksymalnie 297 km/godz. Gdyby ten zapis uśrednić to wyszłoby nam… 301,5 km/godz. Tak czy inaczej Porsche 718 Spyder potrafi być niezwykle szybkie.

Inną sprawą jest to, że taka jazda, choć w tym przypadku zgodna z przepisami jest dość ryzykowna. Autostrada posiada tylko dwa pasy ruchu. Każdy najmniejszy błąd youtubera lub wyprzedzanego innego uczestnika ruchu mógłby skończyć się fatalnie. Lepiej nie próbować takich rzeczy w ruchu drogowym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News