Youtuber tak stuningował Teslę Model 3, że zrobiono nią niemal taki sam czas na torze jak McLarenem F1

Youtuber tak stuningował Teslę Model 3, że zrobiono nią niemal taki sam czas na torze jak McLarenem F1

Tesla-Model-3-Track

Podaj dalej

Tesla Model 3 Performance to szybki samochód elektryczny, ale mało kto wyobraża sobie, aby ta konstrukcja mogła konkurować ze spalinowymi supersamochodami. W rzeczywistości niewiele trzeba, aby tak właśnie się stało.

Youtuber DÆrik poddał swój egzemplarz kilku modyfikacjom w Unplugged Performance, ale co ciekawe, nie były to ingerencje w moc czy zespół napędowy. Pojazd nie został także poddany kuracji odchudzającej.

Zamiast tego Tesli założono wydaje opony Michelin Pilot Sport Cup 2, które pokazały niezwykłą wydajność na zimnym torze Tsukuba w Japonii. Oprócz tego pojazd otrzymał nowe stabilizatory, karbonowo-ceramiczne hamulce oraz zmodyfikowany pakiet aerodynamiczny.

Taki pakiet przekazano oficjalnemu kierowcy Subaru, Rintaro Kubo, który może nie jest żadnym wybitnym zawodnikiem, ale po prostu znał 2-kilometrowy obiekt Tsukuba. Japończyk nigdy nie jeździł także Teslą ani żadnym innym samochodem elektrycznym.

Tym bardziej szokuje fakt, że zdołał złożyć czas okrążenia 1:04,07, co było zaledwie o jedną setną gorszym rezultatem uzyskanym na tym samym obiekcie w 30-letnim McLarenie F1 (supersamochodzie, nie mylić z wyczynowym bolidem Formuły 1).

Kto wie, czy gdyby nie było cieplej, Tesla Model 3 Performance po tych drobnych modyfikacjach nie zdołałaby jeszcze bardziej poprawić i tak niesamowitego czasu. Nagrania z jazd po torze Tsukuba można obejrzeć w materiale wspomnianego youtubera poniżej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News