Youtuber dostał do testów Audi RS Q8. Pokazał jak jedzie ponad 300 km/godz. ruchliwą autostradą

Youtuber dostał do testów Audi RS Q8. Pokazał jak jedzie ponad 300 km/godz. ruchliwą autostradą

Podaj dalej

Holenderski youtuber z kanału Hartvoor Autos w ubiegłym tygodniu odebrał kolejny samochód do testów. Ponieważ było to 600-konne Audi RS Q8 decyzja o tym, co sprawdzić najpierw była oczywista.

W przypadku tak mocarnego SUV-a z 4-litrowym silnikiem V8 autor postanowił zabrać go na niemiecką autostradę, na której jak opisuje – nie ma limitu prędkości. Rezultat robi wrażenie, choć mimo rzekomej zgody z przepisami, to ruchliwa w trakcie nagrywania, dwupasmowa droga nie była do końca bezpieczną lokalizacją.

Film z tej przejażdżki możecie zobaczyć na dole tego artykułu. Widać na nim jak autor regularnie utrzymuje wysokie prędkości grubo powyżej 200 km/godz. W końcu jednak na jednym fragmencie na prędkościomierzu pojawia się trójka z przodu. Youtuber rozpędził Audi RS Q8 do 303 km/godz.!

Jednak takie osiągi dostępne będą po zlikwidowaniu elektronicznego ogranicznika prędkości. Audi zdejmuje ten kaganiec na zamówienie klienta. W Polsce cena bazowa samochody wynosi 625 tys. złotych, do której trzeba doliczyć wybrane przez nabywcę opcje w konfiguratorze.

Jest nowy najszybszy SUV na tej planecie. Audi RS Q8 bije rekord Nurburgringu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News