Yanosik kolejny raz drażni policję. Aktualizacja pozwala na informowanie o nieoznakowanych radiowozach

Yanosik kolejny raz drażni policję. Aktualizacja pozwala na informowanie o nieoznakowanych radiowozach

Podaj dalej

oYanosik dla wielu funkcjonariuszy to mało lubiana aplikacja, gdyż jej niektóre funkcje sprawiają, że piraci drogowi mogą czuć się bezkarni. Teraz wraz z jej aktualizacją pojawiła się kolejna, która pozwala na zgłaszanie nieoznakowanego radiowozu na danej drodze.

Wielbiciele tej aplikacji od dłuższego czasu mogą informować innych kierowców o kontrolach drogowych. Od teraz również mogą poinformować ich o tych, że np. jadąc drogą DK 86 mogą spodziewać się na niej nieoznakowanego radiowozu. Tym samym kierowca wie, że w tym miejscu musi jechać przepisowo.

Zadbaliśmy o odpowiednią wizualizację, która nie rozprasza kierowcy. Wystarczy rzucić okiem na belkę w aplikacji, gdzie wyświetlane jest zgłoszenie. W przypadku notyfikacji o nieoznakowanych radiowozach pojawiają się tam także takie informacje jak: model auta, miejsce zgłoszenia czy konkretna odległość do tej lokalizacji. Strzałka wskaże także kierunek do danego punktu… – powiedział Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik.

Nie tylko sama wizualizacja pozwoli na komfortowe korzystanie z nowego dodatku. Lektor Yanosika odczyta informację o nieoznakowanym radiowozie w pobliżu z dokładnością do konkretnej ulicy czy numeru drogi.

Powinni tego zabronić?

Policjanci nigdy nie ukrywają, że tego typu aplikacje pozwalają osobą mające coś na sumieniu umiejętnie omijać kontrole drogowe. Dajmy na to, że pijany kierowca wraca z imprezy do domu wsiadając za kierownicę swojego samochodu. Włączając tego typu aplikację doskonale wie, którędy ma jechać, aby prawdopodobieństwo niespotkania na swojej drodze funkcjonariusza było znacznie większe, niż mogłoby być normalnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News