Wzrok na smartfon. Dramatyczne potrącenie na pasach [wideo]

Wzrok na smartfon. Dramatyczne potrącenie na pasach [wideo]

Wzrok na smartfon. Dramatyczne potrącenie na pasach [wideo]

Podaj dalej

Na Drodze Krajowej nr 74 w Olbięcinie w województwie lubelskim doszło do potrącenia dwóch młodych osób na przejściu dla pieszych. Sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby chłopak wraz z dziewczyną patrzeli na drogę, a nie w swój smartfon.

Pieszy z nosem w telefonie w dzisiejszych czasach nie jest już w żaden sposób zaskakującym widokiem. Niestety takie osoby zagrażają życiu swoim, a także innych. Na nagraniu które zarejestrował kierowca ciężarówki ustępując pierwszeństwa widać, jak dwoje młodych ludzi stoi przed przejściem na chodniku po lewej stronie.

Piesi kątem oka spojrzeli na prawą stronę jezdni, ale nie upewnili się, że z lewej strony jest także bezpiecznie. Jak pokazuje to nagranie – nie było. Oboje z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

W ubiegłym roku w Warszawie odbyła się 10 edycja kampanii Tramwajów Warszawskich pod hasłem „Odłóż smartfon i żyj” ”. Nawiązuje ona do coraz większej liczby wypadków, których przyczyną jest nieodpowiedzialne korzystanie z urządzeń mobilnych.

W spotach udostępnione zostały szokujące fragmenty z wypadków. Tego typu sytuacja jak ta z Olbięcina powinna skłonić inne osoby do refleksji i sprawić, że rozważniej będą zachowywali się na przejściach dla pieszych.

Litwa postanowiła walczyć z tego typu sytuacjami. Od października ubiegłego roku obowiązuje zakaz używania urządzeń mobilnych na pasach, a kara wynosi od 20 do 40 euro.

Polacy coraz częściej tracą prawo jazdy. Przepisy zostaną zaostrzone?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News