Wzorowy korytarz życia na A2. Policjanci nie ukrywają zachwytu: "Brawo!" [wideo]

Wzorowy korytarz życia na A2. Policjanci nie ukrywają zachwytu: "Brawo!" [wideo]

135-163153

Podaj dalej

W krótkich odstępach czasu niemal na tym samym lubuskim odcinku autostrady A2 doszło do kilku zdarzeń drogowych. Szczęśliwie w ich wyniku nikt nie ucierpiał. Na uwagę zasługuje jednak zachowanie kierujących. Utworzyli oni wzorowy korytarz życia, którym na miejsce zdarzenia swobodnie i szybko mogły dotrzeć służby ratownicze.

Zdarzenia na autostradach mają miejsce rzadko, ale monotonna forma jazdy może usypiać kierowców, którzy mogą mieć za sobą już setki kilometrów. 21 grudnia w powiecie świebodzińskim na trasie A2 doszło do zdarzenia drogowego. W jego wyniku elementy rozbitego pojazdu wyleciały na przeciwległy pas ruchu. W krótkim czasie spowodowało to kolejne zdarzenie. Na szczęście w ich wyniku nikt nie ucierpiał.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak zachowanie innych użytkowników drogi. Nagranie wykonane przez policjantkę z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie ukazuje wzorowy korytarz życia, który utworzyli kierowcy. Dzięki temu służby szybko, bez przeszkód i bezpiecznie mogły dotrzeć na miejsce zdarzenia. W wielu wypadkach to czas, w jakim dotrą one do poszkodowanych, jest najistotniejszym czynnikiem determinującym fakt czy ofiary przeżyją.

Mimo wielu akcji o charakterze informacyjno – edukacyjnym rzeczywistość wielokrotnie weryfikowała wiedzę i umiejętności zmotoryzowanych. Tak było 7 grudnia na 88 km autostrady A2 w kierunku Poznania. Na nagraniu Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z Lutola Suchego widać było, jak zmotoryzowani stoją na drodze wozu strażackiego jadącego do wypadku. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pojazd musiał przeciskać się pomiędzy innymi autami. Kierowcy zjechali na różne strony drogi w sposób chaotyczny i nieskuteczny.

Choć od tego zdarzenia minęły niespełna dwa tygodnie, to widać, że kierowcy umiejętnie odrobili lekcje i zrobili rachunek sumienia. Po utworzeniu wręcz modelowego i książkowego „korytarza życia” służby ratunkowe szybko i swobodnie dotarły na miejsce. Niech ten przykład z lubuskiego będzie dla innych zmotoryzowanych swojego rodzaju vademecum, jak zachować się podczas zdarzeń drogowych na drogach.

Nadchodzi rejestracja samochodów przez internet. Ale nie tylko to

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News