Wyzwanie przyjęte

Wyzwanie przyjęte

Podaj dalej

Rajd Meksyku jest jedną z najbardziej wymagających imprez zarówno dla kierowców, jak i samochodów. Turbodoładowane silniki na ekstremalnych wysokościach mogą osiągać nawet jedną trzecią pierwotnej mocy… Thierry Neuville czeka na ten rajd z niecierpliwością i nie kryje optymizmu.

fot. Red Bull
fot. Red Bull

Najwyraźniej takie warunki nie tylko nie przeszkadzają Thierry’emu Neuvill’owi, ale okazują się działać na jego korzyść. W ostatnich dwóch latach Belg świętował tutaj ukończenie rajdu na podium, dodatkowo w 2014 roku zapewniając Hyundaiowi jego pierwszy sukces w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Kierowca Hyundaia i20 WRC z pewnością będzie chciał ponownie pomęczyć kierowców Volkswagena.

– Meksyk był jedną z moich ulubionych rund w ostatnich latach i kilka razy udało mi się osiągnąć tu dobre wyniki. W ciągu ostatnich dwóch lat ukończyłem obydwa rajdy na podium, z czego wynik w 2013 roku był moim pierwszym podium – przyznał Neuville, zajmujący obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pomimo skrócenia planu testowego przed Meksykiem do jednego dnia, Belg jest optymistyczny przed jednym ze swoich ulubionych rajdów: – To wymagająca impreza odbywająca się w ekstremalnych wysokościach, co w połączeniu z bardzo wysokimi temperaturami czyni ten rajd trudnym zarówno dla kierowców, jak i samochodów. Testowaliśmy samochód w przybliżonych warunkach w Hiszpanii, a cały zespół mocno naciska aby udoskonalać Hyundaia i20 WRC. Będę starał się wycisnąć maksimum i mam nadzieję, że w tym roku, podobnie jak ubiegłym, będziemy świętować w Meksyku podium – zapowiedział.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News