Wysokooktanowe emocje na VERVA Street Racing

Wysokooktanowe emocje na VERVA Street Racing

Podaj dalej

Za dnia – sterylne garaże na torach wyścigowych, mijane o centymetry drzewa na rajdowych odcinkach specjalnych i precyzyjna nawigacja na pustynnych bezdrożach. Nocą – bezkompromisowy drift, ściganie do granicy mocy, ulice wypełnione ekstrawaganckimi, stuningowanymi maszynami i dźwiękiem maksymalnie podkręconych silników.

fot. VSR
fot. VSR

VERVA Street Racing już po raz szósty przyciągnie do Warszawy widzów z całego kraju. Kilkadziesiąt tysięcy osób na Stadionie Narodowym obejrzy spektakularne show z udziałem największych gwiazd i najszybszych maszyn. Klasyczne rajdówki, zwinne auta wyścigowe klasy GT i przygotowane na największe wyzwania, muskularne dakarowe maszyny znajdą się w rękach najlepszych kierowców, wśród których zobaczymy równiż zawodników ORLEN Team w składzie Adam Małysz, Marek Dąbrowski, Taddy Błażusiak i Kuba Przygoński.

– To właśnie Kuba Przygoński, doskonale znany ze znakomitych występów w Rajdzie Dakar i zarazem rekordzista Guinnessa w prędkości jazdy w drifcie, połączy podczas tegorocznego show te dwa motoryzacyjne światy. O tym, że jego apetyt na ekstremalne wrażenia nie słabnie świadczy stoczony przez niego ostatnio wyjątkowy, driftowy pojedynek z… helikopterem pilotowanym przez Felixa Baumgartnera. Czym zaskoczy nas w sobotni wieczór 24 października? Przekonamy się już niebawem – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Tego wieczoru oprócz driftu na pogrążonym w półmroku Narodowym zobaczymy również uliczne wyścigi rodem z kinowego przeboju „Szybcy i wściekli”, jazdę precyzyjną w promieniach ultrafioletu i ostre rockowe hot rody, nawiązujące stylem do klasyków motoryzacji, lecz zaskakujące osiągami daleko odbiegającymi od ery pierwszych Fordów T.

W tym roku, podczas VERVA Street Racing na scenę powrócą też Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Trio brytyjskich prezenterów po raz drugi odwiedzi Polskę ze swoimi nietuzinkowymi pomysłami. Na Stadionie Narodowym… podpalą Porsche, a legendarne BMW M3 pokryją światłami led błyskającymi w rytm niezwykłych, szalonych manewrów. Show Clarkson, Hammond & May Live obejrzało ostatnio kilkadziesiąt tysięcy osób w Australii. VERVA Street Racing to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć niekonwencjonalną trójkę w akcji i… w nowej odsłonie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News