Wysokie tempo Kajto

Wysokie tempo Kajto

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wrócili dziś do walki w Rajdzie Barum. Na niedzielnych odcinkach specjalnych Rajdowi Mistrzowie Europy walczą o punkty przyznawane za miejsce wywalczone w drugim etapie rywalizacji.

kajetanowicz_wysoko_w_klasyfikacji_2._dnia_rajdu_barum_1

Podobnie jak wczoraj, także i dziś reprezentanci LOTOS Rally Team prezentują wysoką formę na wymagających asfaltowych trasach „Barumki”. Udany poranek Kajto i Jarek przypieczętowali trzecim czasem na kończącej pierwszą dzisiejszą pętlę, klasycznej próbie Majak (13,25 km). Po trzech rozegranych dziś oesach Polacy zajmują trzecią pozycję w klasyfikacji drugiego etapu 8. rundy FIA ERC. W rajdzie prowadzi Jan Kopecky, który jest na dobrej drodze po swój piąty triumf w tej imprezie. Druga pozycja należy do wicelidera punktacji mistrzostw – Aleksieja Łukjaniuka.

Do mety Rajdu Barum pozostały jeszcze trzy finałowe odcinki specjalne. Po wizycie w serwisie załogi ruszą do walki na oesach Kasava (19,42 km), Pindula (18,43 km) oraz Majak (13,25 km). Przewaga Kajetanowicza i Barana w klasyfikacji mistrzostw jest jednak tak duża, że niezależnie od wyników czeskiej rundy FIA ERC załoga LOTOS Rally Team wyjedzie ze Zlina w roli liderów cyklu.

kajetanowicz_wysoko_w_klasyfikacji_2._dnia_rajdu_barum_2

Kajetan Kajetanowicz: – Nie ulega wątpliwości, że jest szybko, ani to, że mogłoby być szybciej. Próbujemy odnaleźć się w trochę nowej dla nas sytuacji. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Po wczorajszych problemach dziś wystartowaliśmy, walcząc o 7 punktów, a nie o 39. Ale takie są rajdy. Myślę, że warto rywalizować o każdy punkt i tak też będziemy robić do samego końca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News