Wyprodukowano 30-milionowego Volkswagena Passata

Wyprodukowano 30-milionowego Volkswagena Passata

Podaj dalej

Liczba Passatów wyprodukowanych od początku historii tego modelu przekroczyła 30 milionów sztuk. Trzeciego kwietnia z taśm fabryki Volkswagena w Emden zjechał rekordowy egzemplarz.

To najlepszy wynik wśród samochodów tego segmentu. Żadnego modelu średniej klasy, ani żadnej innej biznesowej limuzyny na świecie nie sprzedano dotąd w większej liczbie niż Passata. Numer 30.000.000 to Passat GTE Variant z hybrydowym zespołem napędowym plug-in, lakierowany w kolorze „Piryt Silber Metallic”.

Jest to jeden z pierwszych modeli nowej, jeszcze bardziej zaawansowanej serii ze znacznie bogatszym wyposażeniem technicznym. Jego przedsprzedaż w Europie rozpocznie się w maju. 30-milionowy Passat przez najbliższe miesiące będzie pełnił rolę samochodu testowego udostępnianego przedstawicielom mediów z różnych krajów.

Powstanie tylko 2000 egzemplarzy nowego Volkswagena Passata. Samochód będzie częściowo autonomiczny

Model ósmej generacji sprzedawany w Europie pojawi się tej wiosny jako limuzyna i kombi (Variant) z nowym wyposażeniem technicznym. Jako pierwszy model marki nowy Passat może być wyposażony w „Travel Assist” i półautomatycznie poruszać się z niemal dowolną prędkością (w zakresie od 0 do 210 km/h).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News