Wypadek Beaty Szydło: Płyty z dowodami uszkodzone w sądzie

Wypadek Beaty Szydło: Płyty z dowodami uszkodzone w sądzie

szydlooooo

Podaj dalej

Prokuratura Okręgowa w Krakowie poinformowała, że dwie płyty CD z dowodami w sprawie wypadku kolumny rządowej Beaty Szydło zostały zniszczone w sądzie. Wedle informacji prokuratury nagrania nie mają żadnej wartości dowodowej dla odtworzenia przebiegu zdarzenia z dnia 10 lutego 2017 roku.

Jak informuje TVN24 wedle swoich źródeł na płycie był widoczny na nagraniu przejazd kolumny premier Beaty Szydło. Z kolei rzeczniczka Sądu Okręgowego w Krakowie, sędzia Beata Górszczyk w rozmowie z TVN24 nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do ich uszkodzenia.

BOR rozbił dużo samochodów? SOP bije ich na głowę

Prokuratura Okręgowa w Krakowie w związku z medialnym szumem odniosła się do sprawy i wydała na ten temat komunikat:

”W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi dotyczącymi dowodów zebranych przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie w sprawie wypadku kolumny rządowej Premier Beaty Szydło, prokuratura informuje, iż przesyłając do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie przeciwko Sebastianowi K., przesłała wszelkie dowody zgromadzone w tej sprawie, łącznie z różnorodnymi nagraniami. Przekazane przez prokuraturę sądowi nośniki były nieuszkodzone i zdolne do odtworzenia. Do ich zniszczenia doszło w sądzie. Nieprawdą jest, że na uszkodzonych nagraniach został zarejestrowany przejazd kolumny. Na jednym z nich było nagranie programu telewizyjnego, na drugim monitoring terenu przedszkolnego oddalonego kilkaset metrów od miejsca przejazdu kolumny. Wszystkie dowody w tym postępowaniu zostały już przeprowadzone. Wskazane nagrania nie mają żadnej wartości dowodowej dla odtworzenia przebiegu zdarzenia w dnia 10 lutego 2017 r. ”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News