Wyniki czwartkowych kontroli ITD - tylko 1 przeładowana ciężarówka i aż 7 dostawczaków

Wyniki czwartkowych kontroli ITD - tylko 1 przeładowana ciężarówka i aż 7 dostawczaków

Podaj dalej

Małopolska ITD kontrolowała pojazdy ciężarowe oraz dostawcze przy autostradzie A4. Okazało się, że tylko jednego ze sprawdzonych tirów przeładowano, natomiast dostawczaków aż siedem.

W czwartek (10 października) na miejscu przeznaczonym do ważenia pojazdów przy autostradzie A4 w miejscowości Aleksandrowice inspektorzy małopolskiej ITD sprawdzali rzeczywistą masę całkowitą ciężarówek i aut dostawczych.

Na wagę skierowano łącznie 23 pojazdy, co do których zachodziło podejrzenie, że mogą przewozić za dużo towaru. Ujawniono jeden przypadek przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej samochodu ciężarowego. Natomiast aż siedem przypadków przekroczenia dopuszczalnej ładowności pojazdów dostawczych o DMC do 3,5 tony. Najcięższy ze skontrolowanych dostawczaków ważył prawie 6 ton.

Kierowcy przeładowanych pojazdów dostawczych ukarano mandatami i mogli odjechać z miejsca kontroli po usunięciu nadmiaru towaru na inne samochody. Natomiast wobec przewoźnika wykorzystującego w transporcie przeładowaną ciężarówkę toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Dwaj kierowcy chcieli ominąć kontrolę ITD. Jadąc zakazem trafili na inną

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News