Wynajem samochodu Renault przez aplikację

Wynajem samochodu Renault przez aplikację

Wynajem samochodu Renault przez aplikację

Podaj dalej

Aplikacja Moov’in.Paris jest już dostępna na stronach Apple Store i Google Play. Użytkownik może w bardzo prosty sposób utworzyć konto, dołączyć wymagane dokumenty (zdjęcie z dowodu osobistego, prawo jazdy) i zarezerwować samochód. Samochody są dostępne od października.

W ciągu najbliższych kilku tygodni na ulice Paryża i miejscowości Clichy w departamencie Hauts-de-Seine wyjedzie 100 przewidzianych do tego celu Renault ZOE i 20 Renault Twizy. W miarę rosnącego popytu liczba dostępnych samochodów będzie systematycznie wzrastać.

Procedura rezerwacji jest prosta: korzystając z aplikacji, klient lokalizuje dostępny samochód w pobliżu miejsca, w którym się znajduje, rezerwuje go i ma 15 minut, aby dotrzeć do samochodu i połączyć się z nim poprzez Bluetooth®. Użytkownik sprawdza stan auta, porównując go poprzez aplikację ze stanem wzorcowym. W razie stwierdzenia rozbieżności wpisuje swoje uwagi poparte zdjęciami i zatwierdza. Od tej chwili może w pełni swobodnie korzystać z samochodu.

Po zakończeniu przejazdu klient parkuje samochód w dowolnym i przewidzianym do tego miejscu w obrębie Paryża i Clichy. W punkcie docelowym potwierdza elektronicznie stan samochodu i kończy wynajem. W tym momencie system nalicza opłatę wynoszącą 0,39 euro za minutę wynajmu. Minimalny wynajem wynosi 10 minut. Klient nie musi się troszczyć o opłatę za parkowanie i doładowanie auta.

Na potrzeby tej usługi Renault będzie dostarczało samochody oraz zapewni ich przeglądy i naprawy. Firma ADA wniesie know-how w zakresie tego typu usług i zaoferuje aplikację wynajmu samochodów na minuty. ADA będzie również odpowiedzialna za czyszczenie samochodów, przestawianie na właściwe miejsca i doładowywanie akumulatorów.

Oferta Moov’in.Paris wpisuje się w strategię Grupy Renault i ADA rozwijania w ramach jednej aplikacji nowych usług mobilności dostępnych dla szerokiej rzeszy użytkowników. Dotyczy to wynajmu samochodów na minuty (do czterech godzin) i wynajmu krótkoterminowego (powyżej czterech godzin).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News