Wyjątkowa Dacia. Stereotyp awaryjnej Alfy Romeo. Unikalna Panamera kompozytora

Wyjątkowa Dacia. Stereotyp awaryjnej Alfy Romeo. Unikalna Panamera kompozytora

Wyjątkowa Dacia. Stereotyp awaryjnej Alfy Romeo. Unikalna Panamera kompozytora

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Wyjątkowa Dacia

Tanase Theodor będący fanem marki Dacia zaprojektował wyjątkowy samochód, który niestety prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego. Autorowi projektu trzeba pogratulować umiejętności, a Dacii Vision nie można zarzucić braku uroku. Auto wygląda naprawdę zjawiskowo (czytaj więcej).

Niezawodna Alfa Romeo Giulia

Kolejny ranking, który potwierdza fakt, że stereotyp Alfy na lawecie odchodzi do lamusa. Giulia kolejny rok z rzędu utrzymała się w czołówce najmniej awaryjnych samochodów, a nawet udało jej się awansować w stosunku do roku poprzedniego. Ranking przeprowadził portal What Car? (czytaj więcej).

Czeski potwór na kołach

Czeska firma stworzyła pojazd na bazie Chevroleta Silverado. Pod jego maską pracuje silnik V8 o pojemności 6,2-litra z kompresorem. W budowie auta pomagali specjaliści z firmy Hennessey więc efekty zgodnie z oczekiwaniami są piorunujące (czytaj więcej).

Prawie jak Toyota WRC

Do gamy modelowej Yarisa japoński producent wprowadza wersję GR Sport, inspirowanej ostatnimi osiągnięciami fabrycznego zespołu Toyota Gazoo Racing w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Premiera modelu będzie miała miejsce podczas Salonu Samochodowego w Paryżu (czytaj więcej).

Mocne cięcia w Fordzie

Ford of Europe stoi przed poważną restrukturyzacją. Jak donosi brytyjski dziennik Telegraph, dojdzie do likwidacji około 24 tys. miejsc pracy, a z europejskich salonów zniknie kilka popularnych modeli. Podobna sytuacja miała już miejsce w Oplu (czytaj więcej).

Niepowtarzalna hybrydowa Panamera

Kompozytor z licencją wyścigową, czyli Radzimir Dębski, kupił wyjątkową edycję Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo. Auto ma między innymi specjalny lakier, który nie jest dostępny w standardowej ofercie Porsche (czytaj więcej).

Mercedes AMG A35

Już wkrótce zadebiutuje nowa wersja najmniejszego hot-hatcha Mercedesa. Oficjalny debiut nowego członka klasy A zaplanowany został na zbliżający się Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Paryżu. Auto będzie mieć dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który generować będzie około 300 KM. (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News