Wybudują trzeci pas na autostradzie A2

Wybudują trzeci pas na autostradzie A2

Wybudują trzeci pas na autostradzie A2

Podaj dalej

Spełni się marzenie tych kierowców, którzy regularnie podróżują autostradą A2 na odcinku Łódź-Warszawa. To co powinno zostać wykonane od razu, wreszcie stanie się rzeczywistością… choć nie prędko. Ministerstwo Infrastruktury (MI) podpisało projekt tej inwestycji, która zostanie zrealizowana w terminie 5 lat.

Nie tak szybko

Jak donosi rmf24.pl budowa trzecich nitek po obu stronach A2 ruszy dopiero za dwa, dwa i pół roku. Prawdopodobny termin oddania całej inwestycji do użytku zatem odbędzie się na przełomie lat 2023/2024. Koszt rozbudowy autostrady pochłonie około 700 mln zł.

Bramki out

Podczas ogłaszania decyzji o przyszłości A2-ki, MI wydało również komunikat odnośnie newralgicznego punktu na trasie w okolicach Pruszkowa. Dokładnie chodzi o wstępnie zaprojektowane i uwzględnione w pierwotnym planie budowy autostrady bramek związanych z punktem poboru opłat na wysokości Pruszkowa.

Kto miał okazję przekraczać niedokończony projekt ten wie, że jest on dość niebezpieczny, ze względu na fakt, że brak szlabanów skłania kierowców do przejazdu między „wysepkami” z więcej niż rozsądnymi prędkościami.

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury: Bramki do poboru opłat na autostradzie A2, na węźle Pruszków zostaną wreszcie zlikwidowane. To miejsce będzie wreszcie bezpieczne dla użytkowników autostrady.

Ważne fragmenty S3 i S8 gotowe, kierowcy mogą już z nich korzystać

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News