Wybrano Światowy Miejski Samochód Roku 2018

Wybrano Światowy Miejski Samochód Roku 2018

Wybrano Światowy Miejski Samochód Roku 2018

Podaj dalej

Podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku ogłoszono wyniki konkursu na Światowy Samochód Roku. Tytuł w kategorii World Urban Car zdobył Volkswagen Polo.

Polo zostało wybrane również najlepszym miejskim samochodem w Polsce w największym plebiscycie motoryzacyjnym Auto Lider. Do nowego Polo należy także tytuł „Best in Class” za doskonałe wyniki w crash testach przeprowadzanych przez organizację Euro NCAP.

Volkswagen Polo szóstej generacji, skonstruowany na modułowej platformie MQB, to jeden z najnowocześniejszych miejskich samochodów na świecie. Nadwozie nowego Polo, dzięki bardzo dobrym proporcjom i stylistyce, jest dłuższe i bardziej dynamiczne. W porównaniu z modelem poprzedniej generacji nowe Polo urosło nie tylko pod względem przestronności wnętrza, ale również bagażnika, którego pojemność wzrosła z 280 do 351 litrów.

Auto nawet w podstawowej wersji jest seryjnie wyposażone w system „Front Assist”, który monitoruje przestrzeń przed autem i ma funkcje hamowania awaryjnego „City” oraz rozpoznawania pieszych. Modułowej platformie MQB miejski Volkswagen zawdzięcza również możliwość wyposażenia go w wiele systemów asystujących dostępnych za dopłatą. Należą do nich, między innymi, aktywny tempomat „ACC”, asystent zmiany pasa ruchu „Blind Spot Detection” z systemem wspomagającym wyjazd tyłem z miejsca parkingowego oraz częściowo automatyczny system parkowania „Park Assist”.

Polo może być wyposażone w system multimedialny najnowszej generacji z ekranami o przekątnej od 6,5 do 8 cali. Ekran jest pokryty szkłem, co sprawia, że urządzanie wyglądają jak tablety. Do nowego Polo Volkswagen oferuje również wyświetlacz Active Info Display, czyli cyfrowe wskaźniki nowej generacji o wyjątkowej grafice zamiast klasycznych zegarów. Zakres funkcji oraz system obsługi cyfrowych wskaźników to nowość w segmencie miejskich samochodów.

Tagi: Volkswagen Polo, targi motoryzacyjne, Nowy Jork,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News