Wybierz, skonfiguruj i kup online - nowatorska technologia personalizacji auta w 3D

Wybierz, skonfiguruj i kup online - nowatorska technologia personalizacji auta w 3D

Wybierz, skonfiguruj i kup online – nowatorska technologia personalizacji auta w 3D

Podaj dalej

Audi to pierwszy na świecie producent samochodów używający trójwymiarowych wizualizacji w konfiguratorze swoich samochodów. Zamiast statycznych obrazów jakie znamy z katalogów, klient może teraz w czasie rzeczywistym i na dowolnym urządzeniu mobilnym spojrzeć na animowany pojazd z perspektywy 360 stopni, wybrać wyposażenie i zamówić bez konieczności wizyty w salonie.

Narzędzie o nazwie Audi Visualization Engine pozwala klientom na interaktywne skonfigurowanie i spersonalizowanie wybranego samochodu. Jak przekonuje niemiecki producent wizualizacja taka jest bardzo realistyczna, a najmniejsze nawet detale są doskonale widoczne. Klient może z pomocą tego programu np. włączać światła, a nawet otwierać i zamykać drzwi. Do wyboru dostępnych jest kilka milionów elementów konfiguracji modeli i ich wyposażenia.

Aplikacja została uruchomiona na polskim rynku oraz w 24 innych krajach na całym świecie.

Skonfigurowany przez klienta modeli Audi może być przy pomocy jednego kliknięcia umieszczone w dowolnym otoczeniu, np. w tunelu, czy w zielonym krajobrazie Islandii. Nowością jest możliwość bliskiego przyjrzenia się nawet najmniejszym detalom, takim jak wykończenie paneli ozdobnych, światłom do jazdy w dzień i światłom postojowym, czy otwieraniu i zamykaniu się dachu w przypadku wersji kabriolet.

Thomas Orenz, menadżer projektu Audi Visualization Engine: Zwłaszcza w przypadku bardzo zindywidualizowanych opcji wyposażenia, nasza nowa możliwość trójwymiarowej wizualizacji w konfiguratorze zapewnia klientom niezwykle dokładny, szczegółowy obraz wybranego modelu i w ten sposób wspiera ich decyzje zakupowe.

Z gry do rzeczywistości, salon online dostępny dla polskich klientów

Znane w świecie grafiki komputerowej pojęcie renderenigu graficznego oferuje klientom Audi możliwość pokazania wybranego modelu w czasie rzeczywistym na stronie internetowej producenta. Jak zapewnia niemiecka marka, trójwymiarowa aplikacja korzysta tu z wirtualnych modeli oraz z technik renderingu stosowanych w grach komputerowych.

Nowe wcielenie konfiguratora to kolejny krok niemieckiej marki w kierunku zapewnienia klientom cyfrowych doświadczeń. Już od roku 2017, na niemieckiej stronie czterech pierścieni funkcjonuje pilotażowy, trójwymiarowy konfigurator modelu Audi A4. Teraz Audi Visualization Engine zostanie uruchomiony na wybranych rynkach: m.in. w Polsce, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii, Francji i w Hiszpanii, a poza Europą m.in. w USA i w Japonii.

Plany związane z przyszłością trójwymiarowego konfiguratora obejmują poprawę rozdzielczości obrazu do jakości 4K, dodanie obrazów otoczenia właściwych dla danego kraju, czy możliwość spersonalizowanego pod kątem poszczególnych salonów sprzedaży wykorzystania tego narzędzia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News