Wtargnęła na pasy zapatrzona w telefon. Potrąceniu winny może być kierowca

Wtargnęła na pasy zapatrzona w telefon. Potrąceniu winny może być kierowca

przejscie

Podaj dalej

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu upubliczniła ku przestrodze nagranie, na którym widać jak zapatrzona w ekran telefonu kobieta wtargnęła na przejście dla pieszych. Policja bada sprawę analizując, czy kierowca mógł zachować więcej ostrożności.

Patrząc jednak na nagranie z kamery, wydaje się, że trudno mieć do kierowcy jakiekolwiek pretensje. Na nagraniu widać, że piesza idąca chodnikiem, weszła nagle na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd, a kierowca w ostatniej chwili próbował ominąć kobietę. 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala.

Jak informuje policja: ”Zdarzenie nie jest jednoznaczne, ponieważ każdy kierowca powinien w obrębie przejścia dla pieszych zachować szczególną ostrożność, tak samo jak osoby korzystające z pasów. Pieszy nie powinien nagle wtargnąć przed pojazd bez upewnienia się, że może bezpiecznie wejść na jezdnię. Do sprawy powołany zostanie biegły z zakresu wypadków drogowych, którego opinia będzie kluczowa w kwestii wskazania sprawcy wypadku.”

Wóz bojowy straży pożarnej pędząc na sygnale wjechał w ścianę domu [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News