Wszystkie nowe Volvo będą miały ogranicznik prędkości

Wszystkie nowe Volvo będą miały ogranicznik prędkości

Wszystkie nowe Volvo będą miały ogranicznik prędkości

Podaj dalej

Osoby ceniące markę Volvo i uwielbiające prędkość, nie będą w stanie pogodzić tych obu rzeczy w wyborze nowego samochodu.

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie produkowane samochody marki Volvo od 2020 roku będą wyposażone w limiter ograniczający prędkość do 180 km/h. Producent dąży do tego, aby w jego samochodach ginęło możliwie jak najmniej osób, a takie ograniczenie znacząco ma się do tego przyczynić. Osoby decyzyjne w Volvo wiedzą, że taka decyzja nie spodoba się wielu osobom, ale podkreślają, że legalnie z prędkością powyżej 140km/h można jeździć tylko w Niemczech.

Szwedzkie przedsiębiorstwo pracuje również nad systemem geolokalizacyjnym, który ograniczałby automatycznie prędkość w pobliżu szkół, szpitali i innych obiektów, gdzie istnieje większe natężenie pieszych, a tym samym ryzyko wypadku. Niektóre pomysły Volvo początkowo wzbudzają wiele kontrowersji, jak chociażby trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Dopiero po czasie okazuje się, że nowatorskie pomysły znajdują odzwierciedlenie w statystykach, jeżeli chodzi o podniesienie bezpieczeństwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News