Wszystkie modele Peugeot z protokołem WLTP

Wszystkie modele Peugeot z protokołem WLTP

Wszystkie modele Peugeot z protokołem WLTP

Podaj dalej

Od początku września br. cała gama samochodów osobowych francuskiej marki posiada nową homologację WLTP. Peugeot jest jednym z pierwszych producentów, który spełnia nowe reguły pomiaru emisji spalin w Europie.

Nowy protokół WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicle Test Procedure) obowiązuje od 1 września 2018 roku dla wszystkich samochodów osobowych wprowadzanych do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Test WLTP jest oparty na realistycznych cyklach jazdy, maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych warunków użytkowania pod względem długości pokonywanych tras, średniej prędkości, czasów postoju i temperatury otoczenia.

Tego typu testy pozwalają na uzyskanie homologowanych wartości zużycia paliwa i emisji, bardziej reprezentatywnych dla sposobów użytkowania samochodów przez klientów i konkretnych konfiguracji poszczególnych modeli. Wyniki emisji CO, NOx i cząstek stałych uzyskane na stanowiskach badawczych są następnie poddawane weryfikacji w rzeczywistych warunkach drogowych.

Grupa PSA podjęła decyzję o wcześniejszym zainwestowaniu w obecnie najbardziej skuteczne technologie oczyszczania spalin. Dlatego też od września silniki serii PureTech i BlueHDi, montowane w osobowych modelach, Peugeot spełniają wymagania dopuszczalnych poziomów emisji NOx, CO i cząstek stałych zgodnie z nową normą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News