Współpraca Toyoty i Suzuki

Współpraca Toyoty i Suzuki

Podaj dalej

Japońskie firmy Toyota i Suzuki poinformowały, że będą wspólnie pracować nad rozwojem technologii przyjaznych dla środowiska. Koncerny mają też w planie współpracę na rzecz rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa oraz informatyki.

Producenci w komunikacie wyrażają głęboką nadzieję, że już niedługo dołączą do nich inne firmy i razem wypracują nowe standardy.

img_5081kopia

Wspólne działanie ma przynieść wymierne korzyści w obliczu bardzo szybko zmieniającego się przemysłu. Jednocześnie władze zapowiedziały, że będą ze sobą rywalizować na innych polach. Szef Toyoty Akio Toyoda uważa, że przetrwanie w dzisiejszej gospodarce zależy w dużej mierze od współpracy, a firmom nie wystarczy już samodzielna praca nad innowacyjnymi technologiami.

– To bardzo ważne, aby mieć obecnie partnerów, z którymi dzieli się te same cele i pasje – powiedział Toyoda.

Członek rady nadzorczej Suzuki, Osamu Suzuki twierdzi, że jego firma już w przeszłości była skłonna współpracować, o czym jakiś czas temu rozmawiał z ojcem Toyody i honorowym członkiem rady nadzorczej koncernu – Shoichiro Toyodą.

– Toyota jest liderem przemysłu motoryzacyjnego, a także najbardziej wiarygodną firmą, która aktywnie pracuje nad wieloma zaawansowanymi technologiami przyszłości – stwierdził Suzuki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News