Wspaniała pasja policjanta drogówki

Wspaniała pasja policjanta drogówki

Wspaniała pasja policjanta drogówki

Podaj dalej

Nie od dziś wiadomo, że praca powinna być jednocześnie pasją, bo wtedy daje najwięcej satysfakcji. W takiej właśnie sytuacji jest st. sierż. Sebastian Tępiński, który na co dzień zajmuje się patrolowaniem ulic, pracując w drogówce w Białobrzegach, a wolny czas poświęca na remontowanie zabytkowych samochodów.

St. sierż. Sebastian Tępiński służy w białobrzeskiej komendzie od 7 lat, a ostatnie 2 lata jest funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego, co zawsze było jego marzeniem. W wolnej chwili z umiłowaniem oddaje się swojej pasji, czyli renowacji starych pojazdów polskiej produkcji.

Sebastian jest dumny ze swojej kolekcji zabytkowych pojazdów. Posiada w garażu m.in.: motocykl Junak z 1961 roku, Dniepr MT9 z 1971 roku, Stara 266 z lat siedemdziesiątych oraz remontowaną przez kilka lat Syrenę 104 z 1969 roku. Wolne chwile spędza w garażu lub poszukuje w terenie bądź na forach i stronach internetowych części, które już dawno nie są produkowane. Nasz pasjonat często wyrusza w Polskę, spotykając się z innymi koneserami zabytkowej motoryzacji. Bierze udział w rajdach i zlotach np. w Bielsku Białej, gdzie co roku w dawnej Fabryce Samochodów Osobowych, odbywa się zlot miłośników syren.

Pod koniec maja, st. sierż. Tępiński jadąc syreną 105 w wersji lux z 1981 r., wziął udział w VI Rajdzie Kazimierza, tj. radomskim rajdzie pojazdów zabytkowych. Trasa rajdu łącznie liczyła 68 km i składała się z odcinków, na których sprawdzana była wiedza uczestników i znajomość topografii. Przejazd 20 załóg zabytkowych samochodów połączony był z festynem rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Pomimo, że policjanta był po służbie, to i tak zaangażował się w propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Zgromadzonym na festynie dzieciom i ich opiekunom wyjaśniał m.in. jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo oraz na rowerach. Aby zadbać o bezpieczeństwo pieszych po zmierzchu rozdawał przygotowane przez niego na te okazję opaski i zawieszki odblaskowe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News