Przejedź się z mistrzem Polski. Jego umiejętności robią wrażenie! [WIDEO]

Przejedź się z mistrzem Polski. Jego umiejętności robią wrażenie! [WIDEO]

marczyk gospodarczyk (3)

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk już w czwartek rozpoczną rywalizację na trasach Rajdu Chorwacji. Zobaczcie więc jak wyglądał przejazd jednego z odcinków specjalnych Rajdu Valasska, który stanowił finałowe przygotowania do debiutu w mistrzostwach świata.

Niezwykle ważny test

Rajd Valasska, który był w tym roku dla nas kluczowym startem treningowym przed sezonem w Mistrzostwach Świata WRC2 za nami. Z mojej perspektywy rajd okazał się wymagający. Otrzymaliśmy nową rajdową ŠKODĘ Fabia Rally2 Evo nr 170 i ścigaliśmy się po odcinkach w okolicach Międzyrzecza Wołoskiego w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych – mówił Marczyk.

marczyk gospodarczyk

– Największą i najważniejszą nowością dla nas był test opon Pirelli, na których będziemy startować w mistrzostwach świata. Pierwszego dnia ścigaliśmy się w mokrych i zimnych warunkach atmosferycznych. Ustawienia naszej rajdówki wypracowane w zeszłym sezonie bardzo dobrze korespondowały z oponami deszczowymi Pirelli, które w obecnej generacji są naprawdę dobre i uniwersalne. Cieszy z pewnością dobra forma na mokrej i brudnej nawierzchni m.in. na OS4 Rybi, gdzie straciliśmy tylko 0,22 s./km do Jana Kopeckiego – chwalił mistrz Polski.

Test ważniejszy od wyniku

Mikołaj Marczyk na pierwszej pętli Rajdu Valasska uzyskiwał piąty czas na ponad 10-kilometrowej próbie Rybi i blisko 20-kilometrowej Lesna. Pętlę zakończył czwartym rezultatem na pięciokilometrowym odcinku Choryne. Po trzech próbach był czwarty ze stratą 27,9 sekundy do czeskiej legendy: Jana Kopecky’ego.

Popołudniową rywalizację mistrz Polski rozpoczął od drugiego czasu na próbie Rybie. Kierowca ORLEN Team był sklasyfikowany zaledwie 2,3 sekundy za Kopeckym. Na piątej próbie ponownie uzyskał piąty czas, a dzień zakończył oesowym triumfem. Na koniec etapu do liderującego Jana Kopecky’ego tracił 39,9 sekundy.

Kierowca ORLEN Team zakończył Rajd Valasska jednym drugim, dwoma czwartymi, piątym, szóstym i siódmym czasem na odcinkach. Pozwoliło to pewnie utrzymać czwarte miejsce zajmowane po pierwszym dniu rywalizacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News