Marczyk po pierwszym etapie w WRC! Są powody do optymizmu!

Marczyk po pierwszym etapie w WRC! Są powody do optymizmu!

Materiały Prasowe Miko Marczyk

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk mają za sobą pierwszy w karierze etap rundy mistrzostw świata. Rajd Chorwacji pokazał dziś swoje najtrudniejsze oblicze i ukończenie batalii składającej się z ośmiu prób jest niezwykle ważne.

Fatalne warunki

Podobnie jak rano załogi w piątkowe popołudnie przejechały cztery odcinki specjalne Pętlę rozpoczynała ponad dziewiętnastokilometrowa próba Mali Lipovec – Grdanjci, po której zawodników czekał blisko 21-kilometrowy odcinek Stojdraga – Gornja Vas. Popołudnie uzupełniały próby Krašić – Vrškovac (11,11 km) i Pećurkovo Brdo – Mrežnički Novaki (9,11 km).

Meta głównym celem

Mikołaj Marczyk kontynuując strategię zdobywania doświadczeni rozpoczął druga pętlę od siódmego czasu. Niezwykle trudne warunki sprawiły, że na kilometrze oesowym strata do najlepszego wyniosła 3,73 sekundy. Dużo lepiej było już na kolejnym odcinku. Piąty czas i strata 1,84 sekundy na kilometrze pozwalała z optymizmem patrzeć na poczynania mistrza Polski. Na krótszych próbach kierowca ORLEN Team dwukrotnie był szósty. Taką samą pozycję załoga wspierana przez PKN ORLEN I PLATINUM ORLEN OIL zajmuje na koniec dnia.

Polacy są też blisko wywalczenia pierwszych punktów w karierze. W całej stawce WRC2 zajmują dwunaste miejsce wśród blisko trzydziestu zgłoszonych duetów. Awans zapewniły kolejno piętnasty, trzynasty i dwukrotnie czternasty rezultat.

Osiem prób w sobotę

Podobnie jak piątek, sobota będzie stała pod znakiem czterech powtarzanych odcinków. Dzień rozpocznie najdłuższa próba rajdu: blisko 24-kilometrowy oes Kostanjevac – Petruš Vrh. Pętlę uzupełnią odcinki Jaškovo – Mali Modruš Potok (10,10 km), Platak (15,85 km) i Vinski Vrh – Duga Resa (8,78 km). Do pokonania jest łącznie 116,98 km. Rywalizacja rozpocznie się o 7:43.

fot. materiały prasowe Mikołaja Marczyka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News