Marczyk i Gospodarczyk na podium na odcinku testowym przed Rajdem Chorwacji. Dobry start sezonu WRC

RPPA2022_03_CROATIA_142

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 3. miejsce w klasie WRC 2 Junior na odcinku testowym przed Rajdem Chorwacji. Załoga ORLEN Team w dobrym stylu rozpoczęła swój debiutancki start w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Shakedown Okić rozpoczął ściganie w Rajdzie Chorwacji. To trzecia tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Świata, ale pierwsza dla Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Pierwsza nie tylko w tym roku, ale w ogóle. Najbardziej perspektywiczna polska załoga rajdowa ściga się w ten weekend w kategoriach WRC 2 Junior oraz WRC 2 Open. To właśnie wśród juniorów duet ORLEN Team upatruje swoich głównych konkurentów i punktów odniesienia.

Materiały Prasowe Miko Marczyk

Pierwszy przejazd shakedownu Polacy potraktowali czysto zapoznawczo. Na drugim zajęli znakomite 2. miejsce, przegrywając zaledwie o 0,6 s z Erikiem Caisem. Polska załoga wykręciła najlepszy czas na trzecim przejeździe oesu Okić, co ostatecznie dało jej 3. miejsce w klasie WRC 2 Junior w klasyfikacji końcowej odcinka testowego. Warto podkreślić, że załoga ORLEN Team straciła zaledwie 1,1 s do zwycięzców, co jak na debiut w WRC jest znakomitym wynikiem.

W kategorii WRC 2 Open wynik Marczyka i Gospodarczyka również budzi spore uznanie. 7. czas tuż za takimi nazwiskami, jak Stephane Lefebvre, Eric Camilli, czy Nikołaj Griazin – to budzi szacunek. Strata do zwycięzców? 2,4 s, a więc zdecydowanie można to uznać za dobry wynik. Dodajmy, że za załogą ORLEN Team ukończył m.in. doskonale znany polskim kibicom Jari Huttunen. Odległe 24. miejsce w klasie WRC 2 Open zajęli Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak.

Start rajdu jutro

W klasyfikacji generalnej najlepszy był Kalle Rovanpera, który o 0,1 s pokonał Thierry’ego Neuville’a. Podium ze stratą 0,8 s skompletował kolega Belga z zespołu Hyundaia, Ott Tanak. Podkreślmy, że to dopiero odcinek testowy, który – jak wskazuje sama nazwa – służy do testów, chociażby ustawień samochodów. Właściwa rywalizacja wystartuje jutro o godzinie 8:33 od próby OS1 Mali Lipovec – Grdanjci 1.