WRC, Rajd Wielkiej Brytanii: Tanak jedzie po zwycięstwo

WRC, Rajd Wielkiej Brytanii: Tanak jedzie po zwycięstwo

27 interakcji
ott tanak

Podaj dalej

Ott Tanak utrzymał prowadzenie po sobotniej rywalizacji w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Reprezentant Toyota Gazoo Racing WRC przed ostatnim dniem imprezy w Walii legitymuje się 11 sekundową przewagą nad drugim Thierrym Neuvillem.

Pierwsza piątka klasyfikacji generalnej jedzie jednak bardzo blisko siebie. Trzeci pod koniec pętli Sebastien Ogier traci tylko +17.3 sekundy do prowadzącego Tanaka i +6.3 sekund do drugiego Neuville’a, co zwiastuje interesującą niedzielę na deszczowych, błotnistych szutrach.

Za najszybszą trójką podążają Kris Meeke (+26.5 sekund do lidera) i Andreas Mikkelsen (+46.9 do sekund do lidera). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem M-Sportu jadącego swój domowy rajd jest Elfyn Evans. Kierowca Fiesty WRC traci na tę chwilę +51.4 sekundy do liderującego Estończyka.

Problemów w drugiej dzisiejszej pętli nie uniknęli Craig Breen i Gus Greensmith. Kierowca Hyundaia i20 WRC dość mocno uszkodził swój samochód na 12 odcinku specjalnym, natomiast próbę wcześniej koło w Fieście R5 urwał Greensmith. Breen obecnie znajduje się na 9. miejscu w generalce, natomiast Greensmith wciąż walczy o podium w WRC 2 Pro.

W czołówce WRC 2 Pro równych nie ma sobie Kalle Rovanpera. Fin jadący Skodą Fabią R5 evo zamyka w tej chwili czołową dziesiątkę generalki i pewnie prowadzi w swojej klasie nad zespołowym kolegą Janem Kopeckym. Jego przewaga wynosi w tej chwili niecałe 5 minut.

W WRC 2 na przedostatniej dzisiejszej próbie na fotel lidera awansował Petter Solberg, wyprzedzając Pierre-Louisa Loubeta. Po problemach z oponami pierwszego dnia Kajto kończy sobotę na 12. miejscu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News