WRC: Ott Tanak oficjalnie w Hyundai Motorsport

WRC: Ott Tanak oficjalnie w Hyundai Motorsport

70 interakcji
15131_OttTanak-Australia-2018_003_1920x1080

Podaj dalej

Hyundai Motorsport oficjalnie poinformował, że Ott Tanak od przyszłego sezonu będzie jeździł w koreańskim zespole. Estończyk podpisał dwuletnią umowę i tym samym zaliczy dwa pełne sezony za kierownicą Hyundaia i20 WRC.

 

Ott Tanak i Thierry Neuville w przyszłym roku przejadą wszystkie czternaście rajdów w WRC. Z kolei w trzecim i20 WRC będą zamieniać się Dani Sordo i Sebastien Loeb.

– Jestem naprawdę podekscytowany dołączeniem do Hyundai Motorsport od sezonu WRC 2020. Wizja, którą przedstawił Andrea Adamo jest bardzo obiecująca i odpowiada moim ambicjom. To dla mnie wielki zaszczyt dołączyć do zespołu na tym ekscytującym etapie mojej kariery – powiedział nowy mistrz świata. – Mam wielki szacunek do tego, co dokonał Hyundai. Od wielu sezonów rywalizujemy ze sobą. Zawsze mieli konkurencyjny zespół i samochód, więc teraz będzie ciekawie widzieć rzeczy z drugiej strony. Dostałem dobrą ofertę i nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co wspólnie możemy osiągnąć w nadchodzących latach – dodał.

Szef zespołu Hyundai Motorsport również nie ukrywa radość z zakontraktowania tak utalentowanego kierowcy. – Podpisanie dwuletniej umowy z Ottem jest dowodem ciągłego zaangażowania i ambicji Hyundaia w WRC. W tym sezonie mocno walczymy o tytuł. Dołączenie Otta i Martina do zespołu od 2020 roku pozwoli nam pozostać w czołówce w nadchodzących latach. Jest wyjątkowym talentem, co wszyscy widzieli. Potrafi być imponująco szybki i konsekwentny na wszystkich nawierzchniach i będzie prawdziwym atutem Hyundaia – powiedział Andrea Adamo. – Dzięki temu ogłoszeniu potwierdzamy cztery załogi na sezon 2020. Thierry i Ott wystartują we wszystkich czternastu rajdach w swoich egzemplarzach i20 WRC. Dani i Sebastien podzielą się trzecim autem. To potężny i imponujący skład, który wyznaczy wysoki poziom odniesienia, do którego dążył cały zespół. Pozostajemy również w kontakcie z Andreasem Mikkelsenem i Craigiem Breenem-red, by dowiedzieć się, w jaki sposób możemy współpracować w WRC w kolejnym sezonie – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News