WRC: Neuville optymistycznie o transferze Loeba

WRC: Neuville optymistycznie o transferze Loeba

40 interakcji
WRC: Neuville optymistycznie o transferze Loeba

Podaj dalej

Belg odbiera dołączenie do ekipy z Alzenau, Sebastiena Loeba za dobry krok w wykonaniu szefostwa. Sam ostatnio wspominał, że aby walczyć o tytuł, jego zespół musi się wzmocnić w wielu aspektach przed startem przyszłego sezonu WRC.

Kierowca Hyundaia i20 WRC udzielił krótkiego wywiadu na łamach belgijskiego dziennika Le Soir, w którym został zapytany o własne odczucia na temat angażu Loeba, nowej roli 9-krotnego mistrza świata w teamie i czy sob zamierza skorzystać z rad doświadczonego Francuza.

Thierry Neuville: Jego pojawienie się w zespole (Loeba, red.) to na pewno duży atut. Zresztą nigdy nie wątpiłem w to, że może być to dobre rozwiązanie, które umożliwi nam być jeszcze bardziej konkurencyjnymi w walce o tytuły, czemu nie dublet już w przyszłym roku?

Dyplomata z Sankt Vith

Neuville musiał także zmierzyć się z odpowiedzią odnośnie dotychczasowych kolegów, Daniego Sordo i Andreasa Mikkelsena, którzy przez sześć potwierdzonych startów dla Sebastiena Loeba w kampanii WRC 2019, siłą rzeczy otrzymali bardziej okrojone programy. Losy tego drugiego jeszcze się ważą i zależą od tego czy uda mu się dobrze wejść w sezon.

Z jej kontekstu wynika, że 30-letni Belg starał się zachować w porządku wobec Hiszpana i Norwega, doceniając ich dotychczasowy wkład. Przyznał, że wzmocnienie składu o tak doświadczonego kierowcę jakim jest Loeb to korzyść dla wszystkich w teamie.

WRC: Sebastien Loeb opowiedział o programie na 2020 r. i czy będzie przepuszczać Neuville’a

Thierry Neuville: Nie chcę mówić o negatywnych rzeczach w kontekście Andreasa czy Daniego. Byłoby to nie fair, bo też pewnych okolicznościach okazali się bardzo skuteczni. Chcę tylko powiedzieć, że razem cały skład będzie po prostu mocniejszy.

W Hyundai Motorsport tylko Belg, posiadając status kierowcy nr 1, wystartuje we wszystkich rundach przyszłorocznego cyklu WRC. W zespole, z którym związany jest od samego początku.

Seb może mnie pytać o wszystko

Na koniec rozmowy dziennikarze Le Soir próbowali nieco sprowokować belgijskiego kierowcę pytaniem o współpracę pod kątem rozwoju i20 WRC z Loebem. Czy ma zamiar korzystać z jakiś porad Francuza w tym temacie. Odparł, że nie wyklucza sytuacji w odwrotnym kierunku, ze względu na posiadanie większego doświadczenia za kierownicą Hyundaia – „…możliwe, że zapyta mnie o jedną, może dwie wskazówki.”

 

 

Źródło: Le Soir, oprac. (jab/wrc)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News