WRC-2 przejdzie zmiany

WRC-2 przejdzie zmiany

Podaj dalej

FIA chce poważnie zmodyfikować przepisy obowiązujące w kategorii WRC-2. Mają one sprawić, że czołowe załogi będą mierzyć się ze sobą co najmniej trzy razy w sezonie. Jednym z głównych zarzutów wobec tej klasy jest to, że kierowcy walczący o tytuł mistrzowski układają sobie starty tak, by nie konkurować z największymi rywalami.

Obecny regulamin pozwala zawodnikom wybrać 7 rajdów spośród 13, w których chcą punktować. Rozmowy o przepisach stały się jeszcze bardziej intensywne po Rajdzie Niemiec, gdzie załogi Teemu Suninen/Mikko Markkula i Pontus Tidemand/Jonas Andersson rywalizowały, ale nie były zgłoszone do WRC-2.

Esapekka_Lappi

 

– Mistrzostwa WRC-2 rozwijają się bardzo dobrze, ale mamy pewien problem. Najlepsi nie spotykają się ze sobą. Mieliśmy mieć 14 rajdów, a jest ich 13. Chłopaki wybierają sobie starty taktycznie, mówiąc „Nie ma go tutaj, więc my pojedziemy”. Musimy znaleźć rozwiązanie i wyznaczyć przynajmniej trzy rajdy, gdzie czołówka spotka się ze sobą. To będzie bardziej ekscytujące – powiedział dyrektor ds. rajdów z ramienia FIA, Jarmo Mahonen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News