Właściciel tego Iveco Daily ma niezapłacone 1138 mandaty! Dług? 2,5 mln złotych

Właściciel tego Iveco Daily ma niezapłacone 1138 mandaty! Dług? 2,5 mln złotych

1549195216_kzqqqy_fb_plus

Podaj dalej

Właściciel Iveco Daily przebił chyba wszystkich rekordzistów. Na jego samochód widnieje 1138 nieuregulowanych mandatów. Ich wartość szacuje się na 2,5 mln złotych. Niechlubny rekordzista jest mieszkańcem Brazylii.

61-latek jadący Iveco Daily został zatrzymany przez brazylijską, autostradową policję federalną PRF. Auto wykonywało kolejny w swojej długiej karierze transport towarów. Na pozór wszystko wyglądało jak w przypadku każdej innej takiej kontroli. Wszystko zmieniło się, gdy mundurowi sprawdzili auto w swojej bazie danych. Wtedy okazało się, że liczba nieuregulowanych mandatów właściciela pojazdu może przyprawić o porządny zawrót głowy.

Jak czytamy na portalu 40ton.net, oficjalny komunikat PRF podaje, że obecnie właściciel samochodu ma do zapłacenia 2,866 miliona reali. W przeliczeniu na naszą walutę to około 2,5 miliona złotych. Lista wykroczeń jest zatem niesamowicie długa. Znajdują się na niej między innymi mandaty za przekroczenia prędkości, ale nie tylko. Auto np. od 2015 roku nie przeszło obowiązkowego przeglądu.

Finał sprawy dla właściciela mógł być gorszy. Jak się okazuje, policja zatrzymała jego pojazd do czasu uregulowania przez niego zaległych płatności. Nie spodziewamy się jednak, że kiedykolwiek one wpłyną na konto skarbu państwa. Historyczne Iveco Daily prawdopodobnie szczęśliwie doczeka końca swoich dni na policyjnym parkingu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News