Wjedź w szlaban! Uratuj życie

Wjedź w szlaban! Uratuj życie

Wjedź w szlaban! Uratuj życie

Podaj dalej

Tragedia do jakiej doszło kilka dni temu w Puszczykowie wciąż budzi ogromne emocje. Wszyscy długo będą zadawali sobie pytanie dlaczego kierowca karetki próbował manewrować między szlabanami przed nadjeżdżającym pociągiem, zamiast po prostu w niego wjechać.

Między wjazdem karetki na przejazd i uderzeniem pociągu upłynęło około 40 sekund. Zdaniem wielu osób to bardzo dużo czasu na podjęcie odpowiedniej decyzji w celu ratowania życia. Sytuacja ta jednak pokazała, że w takich przypadkach panika bierze górę i ciężko o zachowanie spokoju oraz zdroworozsądkowe myślenie.

Jak można pomóc?

W internecie obecnie stała się bardzo popularna grafika informująca o tym, aby kierowcy w tego typu sytuacjach nie próbowali ustawiać się bokiem przed nadjeżdżającym pociągiem bądź robili innych dziwnych manewrów, a po prostu przejechali przez szlaban. Zapewne wiele osób po tragedii w Puszczykowie i tego typu akcjach społecznych zachowa się inaczej.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być jednak powieszenie na każdym szlabanie w całej Polsce krótkiej informacji np. ”Wjedź w szlaban! Uratuj życie”, która w podobnej sytuacji da szybko do zrozumienia każdemu kierowcy, że jeżeli popełnił już jeden błąd, niech nie popełnia kolejnego.

Jest nagranie z tragicznego zderzenia pociągu z karetką pogotowia w Puszczykowie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News